Версія для друку Версія для друку

«… був паном своєї волі, другом своєї долі, слугою своєї совісті»

Так заповідали і вчили Івана Регу його батьки: Михайло Михайлович та Юлія Миколаївна. Ці слова були свічадом впродовж всього його земного життя.
Вже минуло два роки, як назавжди залишив нас Іван Михайлович Рега – педагог, винахідник, успішний підприємець і просто винятково мудрий чоловік, чуйний батько, дідик, товариш і друг.
30 травня ц.р. йому виповнилося б 70. Найближчі друзі і колеги зустрілись в цей день на могилі Івана Михайловича в його рідному селі Лоза. На початку 90-их розпався Радянський Союз, що доводило бюджетників до катастрофічної кризи. Тоді, літом 1991 року, вперше поїхав на будівельні роботи в Прагу вчитель-методист Іван Рега.
В біографії Івана Михайловича вписані рядки інтелектуально-фізичного розвитку, альфрейно-малярного мистецтва, інженерно-винахідливого вдосконалення, господарника і філософа, підприємця і магічного винороба.
На обійсті Регів в с. Бжістві, що за десяток кілометрів від Праги, Іван Михайлович випестив більше десятка сортів і різновидів винограду. Односельці, особливо діти, як виноградні грона дозрівають, задивляються через паркан, іноді навіть просять помилуватись зблизька, сфотографуватись, а то й посмакувати, що з радістю господар завжди дарував всім бажаючим. Та найуспішнішим напрямком діяльності для Івана Михайловича було міжнародне автобусне перевезення пасажирів. Чеська однойменна фірма «Regabus» вже більше 20 років успішно працює на ринку європеревізників. Двічі визнавалася як найуспішніша фірма в роді своєї діяльності в Чехії. У восьмому виданні «Zivotopisna encyklopedie prednich zen a muzu Ceske republiky» (2010р.) на сторінці 1201, поряд із найвідомішими і найзнаменитішими людьми Чехії подано фото і біографічні досягнення Івана Михайловича Реги.
З його фінансової підтримки вийшов друком не один літературний твір письменників Закарпаття. А «Вислови мудрості» (дотепні і мудрі афоризми, записані з прочитаного й почутого протягом 1946 – 1996 р.р.) його батьком Михайлом Михайловичем Регою, яка й була видана з ініціативи і за кошти сина Івана, стала чи не найцікавішою настільною книжкою в кожній родині, хто має щастя її мати.
Справу Івана Михайловича продовжують дружина Маргарита Іванівна, сини Євген та Михайло.
Пам’ятаємо і шануємо всіх, хто підносив і підносить Україну до найвищих щаблів світових рейтингів.
Василь ЛОВСКА.

Ваш отзыв

Ваш коментар