Версія для друку Версія для друку

ВІДПОЧИТИ, ОЗДОРОВИТИ Й ДОПОМОГТИ…

Літня пора повноцінно вступає у свої права та диктує приємні умови. Це прекрасний час для відпочинку, оздоровлення, проведення спартакіад. Саме ці питання і стали ключовими на засіданні райкому профспілок працівників культури, яке відбулося цього вівторка. Провела засідання голова райкому Оксана Сідор.
Спочатку вона поінформувала присутніх про нещодавній пленум обласної профспілкової організації працівників культури України, учасники якого зібралися в Іршаві. Доволі вагома і показова подія у житті представників цієї сфери діяльності району. Нам випала честь приймати високоповажних гостей. Участь у такому потужному заході взяли голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько, член ЦК профспілки працівників культури, заслужений працівник культури України Юрій Глеба, завідувач відділу організаційно-гуманітарної роботи облпрофради Сергій Баранчиков. Роботу пленуму провела голова обкому профспілки працівників культури Наталія Товтин. Зокрема, відзначалося, що профспілкові організації галузей культури здійснюють роботу із соціально-економічного захисту працівників. В умовах децентралізації їм необхідно більше уваги звертати на питання охорони праці і техніки безпеки, правового захисту працюючих, вживати більш суттєвих заходів з дотримання статутних вимог, мотивації профспілкового членства тощо.
На носі четверта обласна спартакіада працівників закладів культури. Змагання проводяться з 7 видів спорту: настільного тенісу, шахів, шашок, дартсу, легкої атлетики, сімейних стартів, перетягування канату. У кожному виді спорту, які входять у програму спартакіади, розігруються особиста індивідуальна першість та загальнокомандне місце. Переможці й призери нагороджуються дипломами, кубками, грошовими преміями, медалями, грамотами, пам’ятними призами. Аби гідно виступити на цих змаганнях, відбирали достойних учасників команди – працівників культури Іршавщини.
Вирішували на засіданні райкому профспілок працівників культури організаційні моменти оздоровлення дітей влітку. Відбуватиметься воно в обласному оздоровчому таборі для творчо обдарованих дітей на базі Чинадіївської дитячої школи мистецтв у дві зміни. Доплата батьків від повної вартості путівки становить 36 відсотків. За дітей з багатодітних та неповних сімей, напівсиріт, а також за дітей учасників АТО сплачується лише половина батьківської доплати. Наразі формують список охочих оздоровити власне чадо влітку.
Протягом травня-липня триватиме благодійна акція «Профспілки Закарпаття підтримують військовослужбовців 128-ої гірсько-піхотної бригади». Вона проходитиме під час масових заходів, творчих звітів аматорських колективів у містах і районах області, на яких буде організовано збір добровільних пожертвувань нашим землякам – військовослужбовцям Збройних Сил України. Вся ця благодійна фінансова допомога буде передана їм представниками профспілок Закарпаття під час концертної програми останніх в Луганській області. Наш район теж активно долучатиметься до участі в цій акції.
Гаряча пора зараз у працівників культури клубних та бібліотечних закладів. В них тривають звітні заходи. Та добігає кінця робочий рік працівників закладів культури. Відтак кожен порине у власні клопоти. Отже, члени райкому профспілок працівників культури метикували і про власний відпочинок. Недарма кажуть, що неофіційна обстановка є корисною, пізнавальною, робить будь-який колектив більш дружнім, а від цього і робота буде більш плідною.
Як підсумувала Оксана Сідор, слід активніше долучатися до участі в різних культурно-мистецьких, спортивно-масових, благодійних та відпочинкових акціях. Це лише буде ще одним досить переконливим аргументом у дієвості профспілок.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар