Версія для друку Версія для друку

Берегти і себе, і партнерів

Самовільні рубки є болючою темою не тільки для лісової охорони, але і для системи охорони праці. Лісопорушники, завдаючи шкоду лісовому господарству, інколи розплачуються за це найдорожчим – власним здоров’ям або навіть життям. Проводячи крадіжку деревини, вони забувають, що лісозаготівельні роботи є не тільки важкими, але і небезпечними. Згідно даних у 2015 році під час проведення самовільних рубок було смертельно травмовано четверо людей. Кількість травмованих тільки можна здогадуватись. З початку 2016 року, спостерігаючи за значним ростом кількості самовільних рубок, тільки за перші п’ять місяців, відомо вже про чотири смертельні випадки у лісовій галузі області. Громадяни, які здебільшого вимушені ставати на шлях незаконної заготівлі деревини, із-за життєвої скрути, піддаються ризику травмування та загрозі власного життя.
ДП «Довжанське ЛМГ» як найбільший лісокористувач району, проводить лісозаготівлі як власними лісозаготівельними бригадами, так і передає право на проведення лісозаготівель підрядним підприємствам. Для підписання договору на проведення лісосічних робіт, попередньо вивчається наявність дозволу та інших документів для проведення даних робіт суб’єктом підприємницької діяльності (СПД). Підписавши договір та приступивши до проведення робіт, СПД не виходять з поля зору спеціалістів та посадових осіб держлісгоспу. Організовуються спільні оглядові комісії, з представників ДП «Довжанське ЛМГ» та представників СПД, для аналізу стану умов праці, дотримання правил та вимог охорони праці, дотримання лісівничих вимог, відповідність виконання робіт згідно технічної документації та багато інших питань. Результати проведеної роботи фіксуються в актах огляду, виявлені недоліки вказуються керівнику робіт, які він зобов’язується виправити. За власними лісозаготівельними бригадами зі сторони керівництва лісгоспу особлива увага. Для того, щоб працівника допустити до проведення небезпечних робіт та в самому процесі виконання ним роботи необхідно проводити повний комплекс заходів, встановлених вимогами нормативних актів з охорони праці та трудового законодавства.
На сьогоднішній час дуже важко змінити ставлення і розуміння важливості цього постійного процесу забезпечення безпечної праці – процесу збереження здоров’я та життя людей. Охорона праці зазвичай, сприймається як формальність, а не як необхідність для самої людини. Повнота поняття охорони праці повинна сприйматись не як сукупність нудних правил, не як рамки для волі людини, не як асоціація з носінням захисної каски, що вимагає керівник, а як заходи самоубезпечення від ризиків, які об’єктивно супроводжують виробничий процес.
Павло ПОКОВБА,
провідний інженер з охорони праці ДП «Довжанське ЛМГ».

Ваш отзыв

Ваш коментар