Версія для друку Версія для друку

Що для вас значить «планування сім’ї»?

Кожен вкладає у ці слова різні значення. Дехто думає про освіту та кар’єру, хтось починає говорити про кредит на квартиру або ж автівку. Інші говорять про стосунки та народження дітей.
Напевно, що праві і ті й інші. Втім, якщо про кредити кожен українець добряче обізнаний, то про народження дітей починають думати лише тоді, коли прийняли свідоме рішення. Або ж коли постають перед несподіваною новиною (і добре, коли чоловік і жінка вирішують стати батьками). Оскільки науково доведено, що дітей приносить не лелека, напевно, що такі несподіванки повинні бути свідомими та запланованими (передбачуваними) «сподіванками».
З метою підвищення поінформованості жінок та пар репродуктивного віку щодо прийняття рішення стосовно планування сім’ї та репродуктивного здоров’я, використання сучасних та ефективних методів контрацепції як альтернативи неплановій вагітності та абортам шляхом проведення широкомасштабної інформаційної кампанії на території Закарпатської області, ось уже 4 роки поспіль БФ «Центр громадських ініціатив» (м.Перечин) разом з партнерами – Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф.Потушняка та районними бібліотеками області успішно виконують проект «Майбутнє варто планувати», що фінансується у рамках програми «Здоров’я жінок України».
У проектному періоді, що триває з 1 листопада 2015 до 30 червня 2016 року, важливим елементом реалізації даного проекту був акцент на діяльність серед представників національних меншин краю. З цією метою за кошти програми « Здоров’я жінок України» було здійснено переклад інформаційних матеріалів на угорську мову, багато інформаційних заходів проводилось на території області у місцях компактного проживання угорців, ромів, словаків, румунів.
За період реалізації проекту на базі Іршавської центральної районної бібліотеки створено тематичний консультативно – інформаційний центр, до діяльності якого залучено волонтерів – медиків, які спільно з працівниками бібілотеки проводять просвітницьку роботу серед підлітків і молоді, формують відповідальну сексуальну культуру. Протягом листопада 2015 – травня 2016 року працівниками бібліотеки та волонтерами проведено такі інформаційні заходи: вуличні інформаційні акції, зустрічі молоді з медичними працівниками, тематичні молодіжні посиденьки, спеціальні уроки для студентів та школярів тощо.
В Україні, у травні, щороку проводиться Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, приурочений до найбільш зворушливих для кожної людини свят – Дня матері та Дня сім’ї. Благодійний фонд «Центр громадських ініціатив» спільно з районними бібліотеками провів інформаційно-просвітницькі кампанії «Майбутнє варто планувати!», які включали вуличні інформаційні акції, сімейні конкурси, вуличні консультування лікарями – спеціалістами, міні – концерти.
У рамках Тижня планування сім’ї на території Іршавського району силами працівників районної бібілотеки, центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, медичних працівників та волонтерів було проведено: Лібмоб (рекламна акція) в жіночій консультації «Усвідомлене батьківство – щаслива сім’я»; годину спілкування «Відповідальне майбутнє»; інформаційну вуличну акцію з питань репродуктивного здоров’я, безпечного материнства та підтримки сім’ї; родинне свято «Зберемо воєдино всю нашу родину» та оформлено книжкову виставку-інформацію «Всьому початком є сім’я».
Реалізацією даного проекту хочеться звернути увагу широкого загалу громадськості на те, що для народження здорових дітей, навіть у віддаленому майбутньому, потрібно дбати про своє здоров’я вже зараз, у тому числі і про репродуктивне здоров’я. А це означає уникнення усіляких захворювань, інфекцій, що передаються статевим шляхом та можливих ускладнень, які можуть статися у разі переривання вагітності. Коли ваш організм перебуває у доброму стані, вірогідність успішних пологів збільшується в рази!
Пам’ятаймо, що майбутнє варто планувати!!!!! Якщо ви не готові зараз стати батьками, то варто подумати про контрацепцію, оскільки наслідки переривання вагітності можуть  бути непередбачуваними та невтішними. А радість батьківства неможливо ні з чим порівняти!

Ганна Бровді,
бібліотекар відділу бібліотечно-інформаційних технологій.

Ваш отзыв

Ваш коментар