Версія для друку Версія для друку

«Дружба» не дружить із чемпіонатом

20 травня 2016 року в Іршавському будинку дитячої творчості відбулося термінове засідання виконавчого комітету федерації футболу Іршавського району, на якому вирішувалося питання участі команди ФК “Дружба” Дубрівка в чемпіонаті Іршавського району з футболу сезону 2016 року.
Приводом для зібрання став лист на ім’я голови районної федерації футболу від Дубрівського сільського голови Володимира Малиновського, в якому останній звинуватив федерацію в “м’якому” ставленні до порушників громадського порядку на стадіонах під час проведення футбольних матчів та заявив про зняття команди ФК “Дружба” Дубрівка з розиграшу чемпіонату району.
По суті наведених звинувачень голова районної федерації Василь Попович сказав наступне: «Ситуація із забезпеченням громадського порядку на стадіонах району, звичайно, далека від ідеалу, однак така “чуйна турбота” про здоров’я арбітрів з вуст персонажа районного фольклору, який сам став символом свавілля, провокуючи та створюючи більшість конфліктів у районному футболі, звучать як мінімум по-блюзнірськи. Така поведінка типова для лугандонських терористів, які самі обстрілюють окуповані території, щоб потім звинуватити в цьому українських військових».
Формально цей лист не має жодної юридичної сили, оскільки Володимир Малиновський не є офіційним представником команди “Дружба” Дубрівка і не може бути  ним в принципі, позаяк відлучений від футболу пожиттєво ще в 2012 році саме за побиття арбітра. Однак, зрозуміло, що команда “Дружба” Дубрівка не може функціонувати без взаємодії з органом місцевого самоврядування, керування яким нині знаходиться в руках Володимира Ярославовича. Та ж інфраструктура – на балансі сільської ради, а не футбольного клубу, тому якщо “мер” захоче знищити футбол на підконтрольній території, руки в нього, на жаль, розв’язані. Зважаючи на це, ігнорувати лист із Дубрівської сільської ради не можна. Тому голова районної федерації скликав екстренне засідання виконкому, запросив на збори президента клубу “Дружба” Дубрівка Івана Дикого, щоб той підтвердив чи спростував заяву сільського голови. На жаль, очільник дубрівського клубу чомусь не захотів спілкуватися безпосередньо з колегами і не з’явився на засідання, лише в телефонній розмові підтвердив прохання про зняття команди з чемпіонату.
Враховуючи обставини, голова районної федерації запропонував присутнім висловитися по суті даного питання. Першим слово взяв президент ФК “Колос” Кам’янське Іван Хила, який повідомив присутніх про інцидент на матчі 3-ого туру між командами “Дружба” (Дубрівка) та “Колос” (Кам’янське) під час якого Дубрівський сільський голова Володимир Ярославович Малиновський неодноразово погрожував суддівській бригаді на чолі з Миколою Мондиком і застосував фізичні дії до лінійного арбітра Ярослава Пасулька. Однак, чомусь дані факти не були відмічені у рапорті арбітра.
Голова районної федерації Василь Попович підтвердив існування проблеми, коли деякі арбітри йдуть на компроміс із власною совістю і не документують у рапортах наявні обставини порушень громадського порядку на стадіонах під час проведення футбольних матчів, що власне й заважає ефективно боротися з порушниками. Очільник федерації пообіцяв найближчим часом ініціювати скликання районного комітету арбітрів та поставити питання руба: подібні “компроміси” коштуватимуть суддям права обслуговувати матчі районного чемпіонату  навіть незважаючи на хронічний дефіцит представників футбольної Феміди.
Заступник голови районної федерації та очільник комітету з проведення змагань ФФІ Іван Палінчак запропонував присутнім проект рішення щодо питання порядку денного, який і було підтримано одноголосно, а саме:
«Беручи до уваги прохання, викладене в листі Дубрівського сільського голови Малиновського В.Я. до голови федерації футболу Іршавського району Поповича В.М. від 18.05.2016 р., враховуючи відмову президента ФК “Дружба” (Дубрівка) Дикого І.В. гарантувати забезпечення подальшої участі команди в чемпіонаті Іршавського району з футболу сезону 2016 року, вирішили:
1. Зняти команду ФК “Дружба” Дубрівка з розиграшу чемпіонату та юнацької першості Іршавського району з футболу в сезоні 2016 року.
2. Анулювати результати зіграних матчів за участю команди ФК “Дружба” (Дубрівка) в чемпіонаті та юнацькій першості Іршавського району з футболу в сезоні 2016 року.
3. В зв’язку з форс-мажорними обставинами дозволити футболістам, заявленим в поточному сезоні за дорослу та юнацьку команди ФК “Дружба” (Дубрівка), повторно дозаявитися за інші клуби – учасники районного чемпіонату, в індивідуальному порядку.
4. Передати на розгляд контрольно-дисциплінарного комітету федерації футболу Іршавського району питання застосування дисциплінарних та штрафних санкцій по відношенню до клубу ФК “Дружба” Дубрівка та його офіційних представників у зв’язку з самовільним зняттям команди з розиграшу чемпіонату району з футболу згідно положень Контрольно-дисциплінарного кодексу Федерації футболу Іршавського району.»

За матеріалами офіційного сайту федерації футболу Іршавського району.

Ваш отзыв

Ваш коментар