Версія для друку Версія для друку

ЮВІЛЕЙ ШКОЛИ

В 1875 році в центрі села була збудована перша державна народна школа, в якій навчалося 80 дітей. А в 1923 році була відкрита горожанська школа.
Зараз у Білках працюють дві загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів, МНВК, ліцей і 4 початкові школи, в яких навчається більше 1500 учнів. Тут трудяться понад 100 вчителів.
До 1986 року в Білках існувала семирічна школа, яку називали «Ицькова». Її першим директором був Арнольд Васильович Малинич. А з 1950 по 1956 рік школу очолила Софія Григорівна Боднар, родом з Довгого. Дуже здібна і працьовита вчителька. За це одержала орден «Знак пошани». Після неї керівництво школи було передано в руки Петра Юрійовича Пітри. При ньому в 1977 році розпочато будівництво восьмирічної школи. Цьому раділи всі: вчителі, учні, батьки. Кожен сподівався, що вчитися в новій школі буде комфортніше, адже там будуть нові, затишні, просторі класи.
Наступним директором школи став Михайло Петрович Горзов. За час його керування було продовжено будівництво школи.
11 лютого 1986 року відбулося урочисте відкриття «дев’ятирічної» школи. Всі кабінети були добре обладнані. Спортзал не був у проекті, але Михайло Петрович наполіг на тому, що він повинен бути в школі.
Наступним директором школи був Леонід Іванович Кудло. Він продовжує створювати благоустрій території. Обладнуються класи, кабінети. За співпраці з голландською місією під назвою «Допомога без кордонів» було обладнано душові кімнати.
За вмілого керівництва школою Магдалиною Михайлівною Семак про школу дізналися в Києві. Було проведено десятки семінарів, де вчителі обмінювались досвідом роботи. Семак М.М. у співпраці з іншими вчителями організували клас, де навчаються учні ромської меншини.
Всі вони стали добропорядними громадянами нашої держави. Багато з них стали музикантами і створили свій ансамбль пісні і танцю, виступають на свята.
Школа продовжує працювати під керівництвом Петра Васильовича Чорби. За його ініціативи та наполягання батьків у серпні 2006 року школа отримала новий статус – ЗОШ І-ІІІ ступенів №2. А в червні 2008 року вона урочисто випускала перших одинадцятикласників.
В школі працює 10 гуртків. Особливо слід відзначити зразковий вокальний ансамбль «Дзвіночок», яким керує заслужений вчитель України Ірина Олександрівна Паньканинець. Багато її вихованців пішли по її стежці і стали вчителями музичного мистецтва. Гордістю школи стали Ярослав Брич – абсолютний переможець олімпіади з історії України та Петро Поп, який набрав у 2011 році 200 балів із ЗНО історії України. Недавно в школі відкрито меморіальну дошку випускника школи Михайла Горзова, який загинув у Афганістані. На видному місці список вчителів, які колись працювали в закладі.
Із 30-річчям тебе, школо!
Петро ПІТРА,
село Білки.

Ваш отзыв

Ваш коментар