Версія для друку Версія для друку

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

В Іршаві відбулося відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій, які загинули або постраждали в Україні внаслідок комуністичного режиму. Мільйони людей рішеннями сталінської системи було безпідставно оголошено «ворогами народу», страчено фактично без суду і слідства, приречено на муки та голодну смерть у таборах чи на засланні. Репресій зазнавали, як правило, найбільш обдаровані, працьовиті і соціально активні громадяни.
Небайдужі іршавчани, державні службовці та духовенство, –   всі разом прийшли до пам’ятного Хреста (біля райсуду), встановленого в пам’ять репресованого священика Петра Ороса, та поклали до його підніжжя запалені лампадки. Запалили лампадки пам’яті також керівник апарату райдержадміністрації Олег Козенюк, керуючий справами районної ради Євген Свириденко і заступник міського голови Михайло Рацин.
Священик греко-католицького храму міста Іршави о. Василь Петечук провів поминальну панахиду за тими, хто зазнав постійного переслідування та у пам’ять про тих, хто був ув’язнений за непідкорення у таборах ГУЛАГу. Завершили захід молитвою за Україну «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».
Прес-служба РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар