Версія для друку Версія для друку

Працював чесно і сумлінно

Олександр Бажів із села Білки цими днями відзначає свій 65-річний ювілей. Він досі повен сил та життєвої енергії. Капітан міліції у відставці прослужив у органах внутрішніх справ 24 роки, неодноразово заохочувався медалями та відзнаками.
Після служби в армії Олександр Бажів вирішив свою долю пов»язати з правоохоронними органами.
У далекому 1972-ому його призначають на посаду інспектора дорожно-патрульної служби ВДАІ Мукачівського дивізіону. В обов’язки молодого інспектора входило здійснення контролю за рухом транспорту на дорогах області, охорона громадського порядку, а також випуск та запуск автотранспорту на підприємствах. Але працівникам ДАІ часто доводилось покидати свій пост, аби вгамовувати хуліганів, затримувати злочинців, а інколи просто допомагати людям. В особі інспектора ДПС громадяни бачили єдину допомогу, водії ставилися до нього з великою повагою. Кількість автотранспорту як державного, так і приватного з кожним роком зростала. Це, звісно, впливало на стан аварійності на дорогах.
Одного разу особовий склад Мукачівського міськвідділу був піднятий по тривозі. Із ізолятора тимчасового тримання втекли два особливо небезпечні злочинці, які зґвалтували, а далі вбили дівчину. Вони серед ночі розібрали цегляну стіну і таким чином втекли.
До пошуків були залучені всі без виключення. Правоохоронців розділили на пошукові групи, до однієї з яких входив і Олександр Бажів. Він часто ніс службу на посту біля Мукачівського залізничного вокзалу. Водії підприємств, розташованих неподалік, його добре знали. При перевірці території автобази сільгосптехніки до Олександра Бажова підійшов знайомий водій, який повідомив, що кілька хвилин тому він бачив, як територією автобази тікав невідомий чоловік у напрямку одного із цехів. Після цього Олександр Іванович разом зі своїм колегою оглянув приміщення цеху і виявив у вентиляційному люкові втікача, де його і затримав. А іншого злочинця було затримано на території цегельного заводу.
У 1980 році Олександра Бажова направили в Іршавський районний відділ міліції організовувати роботу пульту централізованої охорони.
У ті часи, коли працювали заводи та державні підприємства, громадяни активно залучались до охорони громадського порядку в населених пунктах району. При Довжанській сільській раді був створений кращий загін дружинників, який щовихідні виходив на чергування разом з працівниками міліції. Добровільні помічники неабияк допомагали правоохоронцям у їхній роботі. Дільничний добре знав, яка оперативна ситуація у кожному закріпленому за ним селі.
Одного разу, прийшовши на свою дільницю у Довге, Олександру Бажову селяни повідомили, що в одному із будинку вони виявили два трупи чоловіків. Коли він зайшов до вказаного будинку, аж кров застигла від побаченого: у трупів були відрубані голови, а у сусідній кімнаті на ліжку спав молодий чоловік. Після цього дільничний з’ясував, що саме син відрубав голову своєму батькові та стрийові. У подальшому було з’ясовано, що молодий чоловік мав психічні захворювання і згодом був направлений на довічне лікування.
У 1984 році був підписаний відповідний наказ МВС, за яким кожний дільничний інспектор повинен був проживати на своїй території обслуговування. Тоді керівництво перевело Олександра Бажова працювати у рідні Білки.
В активі ветерана – чимало розкритих зухвалих злочинів. Тодішній голова Довжанської сільської ради Андрій Нодь клопотав перед керівництвом обласної міліції та Іршавського районного відділу про повернення «шерифа» Олександра Бажова на свою попередню дільницю обслуговування. Клопотання взяли до уваги. На цій дільниці Олександр Іванович пропрацював до виходу на пенсію.
Нині колишній міліціонер у розмові з молодими колегами, буває, зауважує: «Якщо хочеш чогось у цьому житті досягти – потрібно просто працювати чесно і сумлінно».
Особовий склад та ветерани і пенсіонери Іршавського відділення поліції вітають з 65-річчям Олександра Бажова. Хай доля буде прихильною до нього і нагородить міцним здоров’ям, довголіттям і бадьорістю. Хай рідні оточують його турботою й любов»ю, а друзі дарують тепло і підтримку.
Віта Горзов,
Іршавське відділення поліції

Ваш отзыв

Ваш коментар