Версія для друку Версія для друку

Порядок здійснення контролю за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням

Контроль за поведінкою осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, протягом іспитового строку здійснюється кримінально-виконавчою інспекцією та являє собою систему заходів, які включають в себе нагляд і контроль за поведінкою умовно-засуджених осіб. Кримінально-виконавча інспекція веде персональний облік засуджених протягом іспитового строку, проводить індивідуально-профілактичну роботу із засудженими та контролює додержання ними громадського порядку і виконання обов’язків, покладених на них судом.
Звільнені від відбування покарання з випробуванням зобов’язані: виконувати обов’язки, які покладені на них судом; повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання; з’являтися за викликом до кримінально-виконавчої інспекції. У разі неприбуття до кримінально-виконавчої інспекції без поважних причин до засудженого може бути застосовано привід. Поважними причинами неявки засудженого до кримінально-виконавчої інспекції в призначений строк визнаються: несвоєчасне одержання виклику, хвороба та інші обставини, що фактично позбавляють його можливості своєчасно прибути за викликом і які документально підтверджені.
Засуджені неповнолітні викликаються до кримінально-виконавчої інспекції разом з батьками або особами, що їх заміняють. Дане положення обумовлене тим, що не всі неповнолітні мають достатній рівень інтелектуального розвитку, необхідний життєвий досвід для того, щоб у повній мірі усвідомити наслідки, котрі можуть настати за невиконання умов звільнення від відбування покарання. Крім цього, батьки (чи особи, які їх замінюють) повинні знати, коли неповнолітньому встановлено дні явки на реєстрацію, які обов’язки він повинен виконати за вироком суду. Ніхто не виграє від того, що молода людина потрапить до місць позбавлення волі, де зможе тільки підвищити свою злочинну кваліфікацію та зруйнувати психічне здоров’я, а після звільнення у неї виникнуть проблеми з налагодженням соціальних зв’язків у суспільстві. Саме тому до роботи з неповнолітніми необхідно залучати батьків, а в подальшому і громадськість.

Марина Манайло,
інспектор Іршавського РВ КВІ відділу ДПтС України в Закарпатській області, капітан внутрішньої служби.

Ваш отзыв

Ваш коментар