Версія для друку Версія для друку

ГРОМАДА ПРОТИ ПІДПРИЄМЦЯ: ЧИ БУДЕ КОМПРОМІС?

В Кам’янському вирує неспокій. Громада збунтувалася проти підприємця, який проводить роботи у руслі річки Іршавка. У людей багато скарг на його адресу. Кажуть, що за день звідти може виїхати і до ста автомобілів, які вивозять грунт із берегів ріки. Таким чином, вирубані дерева на березі, які унеможливлювали його зсуви, відчутно пошкоджуються дороги в селі, мости, вкриваються пилюкою врожаї пшениці на довколишніх полях. До того ж, зараз триває нерест риби, а тому є певні обмеження щодо робіт у руслі річки, які прописані в природоохоронному законодавстві. На будь-які зауваження місцевого населення з цього приводу в сторону водіїв вантажівок ті традиційно у відповідь використовують нецензурну лексику. Самі ж роботи, які зазначені у договорі підприємця з сільською радою, як стверджують місцеві жителі, виконуються з порушеннями. Приміром, грунт має складуватися неподалік від річки, використовуватися для суспільних потреб громад району, а цього не робиться. У проектах зазначено, що проводяться роботи з розчистки русла річки, а по факту це якось більше виглядає, як його розширення. Сам підприємець В. Попович родом з Хмільника, хоч проживає у Виноградові, а відповідно і там сплачує податки. Все це людей настільки обурило, що готові автомобілям опонента перекривати дорогу.
Підприємець стверджує, що має всю необхідну документацію, погоджену з відповідними районними та обласними службами. Керується робочим проектом, який йому виготовив відділ комплексного проектування «Закарпаттяводпроект». Здійснює діяльність за власний кошт, без допомоги держави та місцевого бюджету. На його думку, завдяки проведеним роботам вдасться збільшити пропускну здатність русла під час значної кількості опадів. Та фахівці і мешканці села вважають, що цей проект варто б реалізовувати в місці, де Іршавка впадає в Боржаву. Від цього був би більший ефект для зниження рівня води в річці у паводковий період.
Стосовно ситуації, яка склалася в Кам’янському, Євгеній Савко підготував депутатський запит, який озвучено на сесії райради. Відтак було створено спеціальну комісію, що зайнялася вивченням цього питання. Днями комісія виїхала на місце, де проводяться роботи. До її складу ввійшли депутати райради: Євгеній Савко, Василь Балога, Ігор Пальок, Іван Геда, начальник Іршавської дільниці Берегівського МУВГ Петро Скраль, начальник відділу цивільного захисту райдержадміністрації Юрій Химинець, головний спеціаліст відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи райради Михайло Ломага. Представники комісії зустрілися з сільським головою Юрієм Кузьмою, директором ТзОВ «Україна» Іваном Худаном, депутатами Кам’янської сільської ради, місцевими жителями та підприємцем. Відбулася нелегка розмова, під час якої окремі сторони зустрічі доволі емоційно висловлювалися і наводили свої аргументи. Зрозуміло, що цю конфліктну ситуацію треба «розрулювати». Наразі комісія райради прийняла рішення про те, аби підприємець призупинив роботи в руслі річки. Також йому пропонується внести зміни до робочого проекту, врахувавши при цьому пропозиції громад, сільської ради, погодивши їх з головним інженером проекту. В такий спосіб вдалося б зняти суспільну напругу в Кам’янському. Наразі комісія райради продовжує працювати. А чи змінить свою позицію В. Попович і як події довкола цієї ситуації розвиватимуться далі, покаже час…

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар