Версія для друку Версія для друку

Знай наших … лайок і тер’єрів

Минулої неділі на полі стадіону у Лалові Мукачівського району гасали чотириногі «спортсмени», а на команди радісно лаяли та стрибали від задоволення. Це, звичайно, дещо перебільшена картина, але дев’яносто шість мисливських собак різних порід і різних вікових груп були представлені на XIV обласній виставці мисливського собаківництва, і це було доволі гамірно і динамічно.
– Іршавщина традиційно кожного року сильно представлена на таких обласних форумах, – говорить голова районної організації федерації мисливського собаківництва України Іван Барнак. – Практично на кожній виставці наші вихованці здобували офіційне визнання.
Цьогоріч змагання проходили серед представників трьох порід: лайки, гончі і лягаві. Варто зазначити, що тепер доволі інтенсивно проводиться формування нової породи – карпатського гірського гончака. Серед найбільш багаточисельної породи – лайок — двох західно-сибірських лайок представив лісничий Річанського лісництва Євген Шкарупа.
П’ятирічний кобель цієї породи по кличці Таймир у своїй віковій групі суддівською колегією визнаний кращим представником породи, а також здобув перше місце на рингу. Висока авторитетна оцінка журі значно підвищує своєрідний собачий рейтинг.
Так само у старшій віковій групі серед лягавих друге місце в рингу «взяла» дратхаар Лінда Романа Барнака. Отримала відмінну оцінку за конституцію і друге місце тер’єр Айна і самого Івана Барнака.
Зайняті призові місця трьох із чотирьох чотириногих помічників мисливців Іршавщини можна правомірно вважати серйозним успіхом.
– Маємо серйозні сподівання, що в травні проведемо кубок Карпат – польові випробування серед норних порід собак на нашій базі в Собатині, і є всі підстави очікувати розвиток досягнутого успіху на Мукачівщині.
Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар