Версія для друку Версія для друку

КУЛЬТУРА ВИРОБНИЦТВА починається з воріт, як у Лисичівському лістництві…

Начальник виробничої дільниці «Довге» Віталій Шрам, жартуючи, «віддав» перше місце Лисичівському лісництву ще під час огляду комісією території та службових і виробничих приміщень. Наврочив, як то кажуть, не тільки на свою, але й на голови всіх своїх колег середньої ланки ДП«Довжанське лісомисливське господарство», що брали участь у конкурсі на кращий підрозділ з культури виробництва…
Рівно за три тижні до огляду директор Довжанського ЛМГ Василь Ледней видав наказ «Про місячник культури виробництва», в якому зокрема мовлено «… в осінньо-зимовий період роботи по підрозділах господарства накопичилося багато відходів виробництва та побутового сміття. Потребують оновлення приміщення будівлі, контори лісництв, цехи, наглядна агітація та оформлення лісового фонду… ». Головою комісії призначено головного лісничого держпідприємства Олександра Шкарупу.
Цього року гості фольклорно-етнографічного фестивалю «Гамора-2016» в Лисичові не впізнають територію місцевого лісництва: стару, ще радянської побудови альтанку знесли і звели нову, простору, так само над річкою Лисичанкою, тільки в іншому місці. Це один із найзначніших штрихів, що його відзначили члени комісії в облагородженні земельної ділянки, де розташована контора лісництва. Проведено також і ремонт кабінетів та прохідної. Всі, без виключення, члени комісії та керівництво лісомисливського держпідприємства відзначили позитивні і доволі разючі зміни на краще в цьому підрозділі. Лісничий Василь Продан того дня, перебуваючи у відпустці, вийшов на роботу, щоб разом із виконуючим обов’язки, помічником лісничого Іваном Проданом прийняти комісію. Не обійшлося без зауважень. Проте вони суттєво були знівельовані тими разючими змінами, що в цілому відбулися тут за останній час.
Наступний об’єкт уваги до стану справ по визначених критеріях культури виробництва і аналізу комісії – Річанське лісництво. Попри інші зауваги, по-особливому керівники державного підприємства «Довжанське лісомисливське господарство» і директор Василь Іванович, і головний лісничий Олександр Євгенович своє кар’єрне зростання розпочинали саме тут, отож і їх педантично підхід до багатьох деталей і дрібниць лісничому Євгенові Шкарупові в принципі не мав би видаватися прискіпливим, а тільки – принциповим. Як і «сусід» Василь Продан, Євген Шкарупа лісничим працює відносно недавно, однак за його господарювання ця місцина і в прямому, і в переносному значенні по-справжньому оживилася. Є пара коней гуцуликів, стадо диких кабанів, борсук, фазани. Євген Олександрович поділився також і намітками на майбутнє щодо збільшення тваринного поголів’я. Огляд, звичайно, не обмежився живим куточком, що явно претендує на доволі таки гарне господарство.
Найбільш рівно, без особливих зауважень і відзнак огляд пройшов у Білківському лісництві. Обмін думками із в.о. лісничого Михайлом Криницьким стосувався як стану господарського двору, якості саджанців у розсаднику, так і інших аспектів культури виробництва у цьому виробничому підрозділі.
Раз уже мова зайшла про саджанці, то уже кілька років тому в лісомисливському господарстві було прийнято рішення про переважний розвиток розсадників у Довжанському і Загатському лісництвах. У першому з них керує найдосвідченіший лісничий підприємства Григорій Степаненко. Мабуть, і через те і керівництво, і члени комісії із особливою увагою підійшли до стану справ у Довжанському лісництві.
Лісничий Загатського лісництва Василь Мисло перед комісією «проколовся» всього тільки на одному своєму об’єкті, де мав зауваження, проте йому було чим пишатися на багатьох інших по всіх критеріях. Зокрема, при виїзді на мукачівську трасу продемонстрували ряд оновлених та впорядкованих рекреаційних об’єктів.
Виконуючий обов’язки лісничого Великодільського лісництва Іван Синетар зустрів керівників ДП «Довжанське ЛМГ» та членів комісії на подвір’ї. Йому тут таки довелося прийняти частину зауважень щодо оформлення та наповнення рекламно-інформаційного стенду. Найбільше уваги у всіх зайняло питання облагородження території самого лісництва. Вже тепер намітили наступної весни закласти на схилах з правої сторони і позаду від будівлі дендропарк та фруктовий сад.
Виробнича дільниця в Загатті так само стала об’єктом серйозної уваги. При принциповому підході не обійшлося без вказівок на недопрацювання, хоча після більше мовилося суто про економічні і технологічні складові виробничого процесу.
На підсумковій нараді члени комісії практично одноголосно зійшлися на думці, що на перше місце має найбільше підстав претендувати колектив Лисичівського лісництва. У цьому підрозділі, за колегіональним визнанням хоча і є ще над чим працювати, проте зроблено найбільш зримі зрушення, що і заслуговує на заохочення у вигляді першого місця та премії у 5 тисяч гривень.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар