Версія для друку Версія для друку

ризику лісових пожеж – наша увага

Лісові масиви державного підприємства «СЛАП» Іршаваагроліс» на теперішній час включають у себе і значну частину тих земель, що за період незалежності України були розпайовані та розділені між колишніми членами колективних господарств. Серед них є і ті, що залишилися безгосподарними та бездоглядними і наразі сформували зону ризику виникнення стихійних пожеж. Зарослі чагарниками, низькосортними породами дерев вони нерідко стають пристанищем для ігор дітей, місць стихійного відпочинку сільських жителів, а буває, що і для недобросовісних наших земляків, які пробують очищати власні сільськогосподарські угіддя від минулорічного сухого бадилля шляхом його спалювання без прибирання.
Угіддя державного підприємства межують із двома третинами територій сільських і Іршавської міської рад. А значить — із такою ж частиною населення нашим працівникам необхідно працювати . Тепер, у пожежонебезречний період увага працівників лісової охорони звернута якнайбільше саме на цей аспект у взаєминах людини і природи.
Основне навантаження по збереженню лісових масивів від пожеж лягає на наші мобілізаційні бригади, які очолюють майстри лісу Василь Карлович Горзов, Іван Іванович Капустей, Петро Антонович Сенина, Ігор Семенович Дорчинець та Іван Іванович Газдик. Вони та їх підопічні посилено працюють із тими, хто відвідує рекреаційні місця.
Окрім того запроваджено догляд за двома кілометрами мінералізованих смуг в урочищі Дуби. Для підвищення потенційних технічних можливостей наших мобілізаційних бригад та їх добровільних помічників із числа сільського населення держпідприємство «СЛАП» Ірршаваагроліс» придбало мотопомпу.
Попри високу мобілізаційну готовність наших сил ми не перестаємо звертатися до широких кіл населення із закликом берегти наше найбільше багатство – ліси – від найбільшого для нього лиха — пожеж, як від стихійних і не дай Боже, зумисних підпалів.
Дмитро ШАНДРА,
головний лісничий ДП «СЛАП» Іршаваагроліс».

Ваш отзыв

Ваш коментар