
Звісно, до електронної системи голосування депутатам райради ще далеко, але перший крок уже зроблено. Четверта позачергова сесія районної ради VІІ скликання, яку вів голова районної ради Віктор Симканинець, стала відліком поіменного голосування. І на засіданнях постійних комісій, і на президії були побоювання, що ця процедура займе багато часу, але все пройшло швидко. Голова лічильної комісії Юрій Фельцан в процесі обговорення питань оголошував початок голосування і називав прізвища депутатів в алфавітному порядку. Депутати визначалися, хто «за», «проти», «утримався». Секретар лічильної комісії вибір депутатів заносив у протокол.
Саме порядок поіменного голосування й було прийнято першим рішенням «Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2015 року №14 «Про затвердження регламенту роботи районної ради VІІ скликання», про що інформував керуючий справами районної ради Євген Свириденко.
Перший іспит депутати районної ради пройшли достойно. Тепер позиція кожного зафіксована в таблиці поіменного голосування.
Перед формуванням порядку денного було зачитано звернення депутатів районної ради до Закарпатської обласної адміністрації та обласної ради. У ньому говориться:
«Ми, депутати Іршавської районної ради, ознайомлені з рішенням останньої сесії обласної ради, висловлюємо серйозну стурбованість у несправедливому підході щодо розподілу коштів вільного залишку обласного бюджету, що склався на 1 січня 2016 року.
Не зважаючи на клопотання району, інформації фінансового управління районної державної адміністрації та висновок департаменту фінансів обласної державної адміністрації від 04.02.2016 року № 02.02-21/246, в яких зафіксовано незабезпечену потребу у коштах:
на оплату праці з нарахуванням за обов’язковими виплатами працівникам бюджетних установ у сумі 15362,6 тис. грн.
на оплату за енергоносії та комунальні послуги місцевим громадам 1087,5 тис. грн. при розподілі коштів з обласного та районного бюджету жодної гривні не виділено.
Такий стан справ може призвести до того, що частина сільських рад вже з травня, а заклади медицини і освіти з другої половини цього року залишиться без заробітної плати, а в подальшому без засобів для оплати за електро- та газопостачання.
Бракує коштів і для безкоштовного харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл району до завершення навчального року. До виділених з районного бюджету по відповідній програмі на ці видатки у сумі 1млн. 348,8 тис. грн., не вистачає 1 млн. 845,2 тис. грн., що також призведе до того, що через місяць буде припинення гарячого харчування школярів. Звернення і із цього питання залишено без розгляду.
Залишено без реагування і клопотання району щодо фінансування будівельних робіт на об’єкти соціальної сфери у сумі 9 млн. 872 тис. грн. (лист Іршавської РДА вих. № 02-18/113 від 14.01.2016р.)
Не вирішено питання щодо виділення коштів на ремонт доріг загального користування-місцевого значення, які знаходяться на балансі служби автомобільних доріг Закарпатської області у сумі 7 млн. 950 тис. грн., особливо, критичним є 800 метровий відрізок дороги у с. Кам’янське в сторону м. Берегово.
Потребує безвідкладного фінансування дорога Осій – Білки − В.Раковець − Вільхівка, вартістю 4,5 млн. грн., на яку виготовлена проектно-кошторисна документація.
Всі перераховані вище факти можуть призвести до дуже негативних наслідків, насамперед вони послаблять, а в деяких випадках припинять функціонування соціальних засад на теренах району, поставлять під серйозну загрозу його життєдіяльність.
У зв’язку з цим та з метою недопущення негативних заходів переконливо просимо терміново вишукати джерела та кошти фінансування порушених проблем району із стотисячним населенням, а у подальшому не допускати диспропорції при розподілі коштів як обласного, так і державного бюджетів, про що проінформувати районну раду у передбачений законодавством термін.»
На сесії поіменним голосуванням було прийнято ряд важливих рішень. Серед них – «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 січня 2016 року №50 «Про районний бюджет на 2016 рік»(нова редакція) із змінами від 04 лютого 2016 року», «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах району на 2016 рік (нова редакція)», «Про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, засновником якого є Іршавська районна рада», та ін. Народні обранці проголосували «за» погодження кандидатур на посади директорів: Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – О. Береш, Ільницької ЗОШ І-ІІ ступенів – О. Бандурович, Іршавської гімназії – Н. Онисько. Перед тим усі вони пройшли атестаційну комісію, мають підтримку в колективах.
Активну участь в обговоренні важливих проблем взяли Володимир Половка, Петро Станко, Юрій Фельцан, Ольга Хандра, Сергій Караслай, Володимир Горзов, Ольга Чедрик, Станіслав Сухан, Михайло Вашкеба та ін.
У роботі сесії районної ради взяв участь і виступив голова райдержадміністрації Олександр Горін. Він розповів про те, що днями на Іршавщині побував голова облдержадміністрації Геннадій Москаль. Він відвідав низку об’єктів, які потребують вирішення проблем. Зокрема, пообіцяв надати допомогу в берегоукріпленні р. Лисичанка та р. Синявка, посприяти у ремонті опори та огородження аварійного мосту через р. Боржава в с. Імстичово, ремонту автодороги з с. Кам’янське в напрямку Берегова, а також замінити вікна і двері в Іршавській районній лікарні.
На завершення депутати домовилися не закривати сесію, а найближчим часом провести друге засідання.
Василь ШКІРЯ