Версія для друку Версія для друку

… ВПЕРШЕ ГОЛОСУВАЛИ ПОІМЕННО

Звісно, до електронної системи голосування депутатам райради ще далеко, але перший крок уже зроблено. Четверта позачергова сесія районної ради VІІ скликання, яку вів голова районної ради Віктор Симканинець, стала відліком поіменного голосування. І на засіданнях постійних комісій, і на президії були побоювання, що ця процедура займе багато часу, але все пройшло швидко. Голова лічильної комісії Юрій Фельцан в процесі обговорення питань оголошував початок голосування і називав прізвища депутатів в алфавітному порядку. Депутати визначалися, хто «за», «проти», «утримався». Секретар лічильної комісії вибір депутатів заносив у протокол.
Саме порядок поіменного голосування й було прийнято першим рішенням «Про внесення змін до рішення районної ради від 22 грудня 2015 року №14 «Про затвердження регламенту роботи районної ради VІІ скликання», про що інформував керуючий справами районної ради Євген Свириденко.
Перший іспит депутати районної ради пройшли достойно. Тепер позиція кожного зафіксована в таблиці поіменного голосування.
Перед формуванням порядку денного було зачитано звернення депутатів районної ради до Закарпатської обласної адміністрації та обласної ради. У ньому говориться:
«Ми, депутати Іршавської районної ради, ознайомлені з рішенням останньої сесії обласної ради, висловлюємо серйозну стурбованість у несправедливому підході щодо розподілу коштів вільного залишку обласного бюджету, що склався на 1 січня 2016 року.
Не зважаючи на клопотання району, інформації фінансового управління районної державної адміністрації та висновок департаменту фінансів обласної державної адміністрації від 04.02.2016 року № 02.02-21/246, в яких зафіксовано незабезпечену потребу у коштах:
на оплату праці з нарахуванням за обов’язковими виплатами працівникам бюджетних установ у сумі 15362,6 тис. грн.
на оплату за енергоносії та комунальні послуги місцевим громадам 1087,5 тис. грн. при розподілі коштів з обласного та районного бюджету жодної гривні не виділено.
Такий стан справ може призвести до того, що частина сільських рад вже з травня, а заклади медицини і освіти з другої половини цього року залишиться без заробітної плати, а в подальшому без засобів для оплати за електро- та газопостачання.
Бракує коштів і для безкоштовного харчування учнів 1-4 класів загальноосвітніх шкіл району до завершення навчального року. До виділених з районного бюджету по відповідній програмі на ці видатки у сумі 1млн. 348,8 тис. грн., не вистачає 1 млн. 845,2 тис. грн., що також призведе до того, що через місяць буде припинення гарячого харчування школярів. Звернення і із цього питання залишено без розгляду.
Залишено без реагування і клопотання району щодо фінансування будівельних робіт на об’єкти соціальної сфери у сумі 9 млн. 872 тис. грн. (лист Іршавської РДА вих. № 02-18/113 від 14.01.2016р.)
Не вирішено питання щодо виділення коштів на ремонт доріг загального користування-місцевого значення, які знаходяться на балансі служби автомобільних доріг Закарпатської області у сумі 7 млн. 950 тис. грн., особливо, критичним є 800 метровий відрізок дороги у с. Кам’янське в сторону м. Берегово.
Потребує безвідкладного фінансування дорога Осій – Білки − В.Раковець − Вільхівка, вартістю 4,5 млн. грн., на яку виготовлена проектно-кошторисна документація.

Всі перераховані вище факти можуть призвести до дуже негативних наслідків, насамперед вони послаблять, а в деяких випадках припинять функціонування соціальних засад на теренах району, поставлять під серйозну загрозу його життєдіяльність.
У зв’язку з цим та з метою недопущення негативних заходів переконливо просимо терміново вишукати джерела та кошти фінансування порушених проблем району із стотисячним населенням, а у подальшому не допускати диспропорції при розподілі коштів як обласного, так і державного бюджетів, про що проінформувати районну раду у передбачений законодавством термін.»
На сесії поіменним голосуванням було прийнято ряд важливих рішень. Серед них – «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 січня 2016 року №50 «Про районний бюджет на 2016 рік»(нова редакція) із змінами від 04 лютого 2016 року», «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах району на 2016 рік (нова редакція)», «Про реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, засновником якого є Іршавська районна рада», та ін. Народні обранці проголосували «за» погодження кандидатур на посади директорів: Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – О. Береш, Ільницької ЗОШ І-ІІ ступенів – О. Бандурович, Іршавської гімназії – Н. Онисько. Перед тим усі вони пройшли атестаційну комісію, мають підтримку в колективах.
Активну участь в обговоренні важливих проблем взяли Володимир Половка, Петро Станко, Юрій Фельцан, Ольга Хандра, Сергій Караслай, Володимир Горзов, Ольга Чедрик, Станіслав Сухан, Михайло Вашкеба та ін.
У роботі сесії районної ради взяв участь і виступив голова райдержадміністрації Олександр Горін. Він розповів про те, що днями на Іршавщині побував голова облдержадміністрації Геннадій Москаль. Він відвідав низку об’єктів, які потребують вирішення проблем. Зокрема, пообіцяв надати допомогу в берегоукріпленні р. Лисичанка та р. Синявка, посприяти у ремонті опори та огородження аварійного мосту через р. Боржава в с. Імстичово, ремонту автодороги з с. Кам’янське в напрямку Берегова, а також замінити вікна і двері в Іршавській районній лікарні.
На завершення депутати домовилися не закривати сесію, а найближчим часом провести друге засідання.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар