Версія для друку Версія для друку

ДІТЕЙ І МОЛОДЬ – ПІД ЕФЕКТИВНУ ОПІКУ

За ініціативи голови районної ради Віктора Симканинця, відбулося засідання круглого столу. Участь у ньому взяли керівники та представники правоохоронних структур, районних служб, структурних підрозділів РДА, закладів позашкільної освіти, які працюють з дітьми.
Як зазначив у виступі голова райради Віктор Симканинець, дітей необхідно «забрати» з вулиці і стимулювати їх до того, щоб вони обрали собі улюблену суспільно корисну справу і максимально реалізовувались.
Районний центр соціальних служб сім’ї, дітей та молоді лише за цей рік поставив на облік 107 сімей, в яких виховується 191 дитина. Тут мова йде про дітей-інвалідів, батьків, які ухиляються від виконання своїх обов’язків, дітей-сиріт та тих, що позбавлені батьківського піклування. За минулий рік на обліку центру перебувало 112 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в опікунських сім’ях та сім’ях піклувальників. Проводилось чимало соціально-організаційних та психолого-педагогічних заходів. Це і соціальний супровід сімей, які цього потребують, відеолекторії, бесіди, семінари-тренінги, арт-уроки тощо.
Для прикладу, службою у справах дітей РДА разом з працівниками поліції торік здійснено 134 рейди-відпрацювання на території району для виявлення дітей, які жебракують, бродяжать, проводилось оперативно-профілактичне відпрацювання місць розваг і відпочинку молоді, дискотек, кафе в Ільниці, Довгому, Білках, Великому Раківці, Загатті, Доробратові, Іршаві.
Депутат обласної ради Петро Добромільський підкреслив, що в Білках у центрі села, поблизу школи, є два заклади, в яких реалізовують спиртне дітям, яким нема й вісімнадцяти. Він запропонував на наступну нараду щодо попередження правопорушень запрошувати представників батьківського комітету шкіл району, який нещодавно був створений. Також проводити круглі столи-наради з директорами шкіл району, де є схильні до правопорушень діти, та робити виїзні наради на базі тих ЗОШ, в яких є проблемні неповнолітні.
Зрозуміло, що у вихованні дітей та молоді значну і чи не провідну роль відіграє сім’я. Тут є батьківські тепло й опіка. В нас дуже часто, подаючись на заробітки за шматком хліба, своїм дітям батьки надають лише поради по телефону, скидаюють гроші на картку, аби було для витрат. Трапляються випадки, коли треба дітей вилучати з сімей. Тут постає необхідність у спеціальному реабілітаційному центрі, де якийсь час з ними працювали б фахівці.
Активну роботу проводять у цьому напрямку працівники сфери освіти і культури. Мова йде про школи, бібліотеки, творчі звіти працівників культури тощо. До речі, в районі діють чотири позашкільні установи. Є куди податись для занять.
Йшлося про те, чим дітям займатись влітку, адже у навчальних закладах на той час канікули. Для цього одним з цікавих проектів є мотузковий парк в Іршаві, проводяться районні змагання «Джура», в Осої діє Центральний табір туристського активу учнів України.
Участь у роботі круглого столу взяв заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола, який поділився своїм баченням вирішення порушених проблем.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар