Версія для друку Версія для друку

«Слово – перша іскра…»

Якими стануть наші учні, вийшовши з рідної гімназії? Сучасний ритм життя потребує людей освічених, з гострим розумом і творчою уявою. Без досконалого знання мови людина не зможе повноцінно засвоїти історію й літературу, фізику й математику, не зможе творчо мислити. Слово навчає, слово й виховує. Про дивну силу слова чудово сказав Василь Сухомлинський: «Слово – перша іскра, що запалює факел, який освітлює світ прекрасного… »
Міжнародний день рідної мови. У цей день учні 4 класів (8 кл. ЗОШ) запросили гімназистів та вчителів поринути у чудовий і прекрасний світ нашої мови. Учасники показали свої здібності декламаторів. Читаючи поезії про рідне слово, глибше ознайомили присутніх із розвитком української мови. Ведучі Михайло Гаджега та Дарина Волошин провели з гімназистами цікаву вікторину «Люби, знай, шануй рідне слово». І ми вкотре переконалися, що наші учні є справжніми знавцями рідної мови. Призові місця вибороли Ксенія Онисько, учениця З-А класу ЗОШ (перше місце), Рената Чедрик, учениця 5 класу (9 кл. ЗОШ) (друге місце), а третє місце розділили Сергій Ануфрієв, учень 6 класу (10 кл. ЗОШ) та Анастасія Караслай, учениця 5 класу (9 кл. ЗОШ).
Це свято ще раз доводить, що українська мова, за своїми виражальними можливостями, лексичним арсеналом, мелодійністю, історичними надбаннями в пісенній і літературній галузі належить до найрозвиненіших мов світу.

Ірина Каналош,
учителька української мови і літератури
Іршавської гімназії.

Ваш отзыв

Ваш коментар