- Нове життя - https://nz-ir.com -

І в Гату зросте дуброва

Півтора десятка літ у акції «Майбутнє лісу – в твоїх руках» на Іршавщині є один своєрідний, але надзвичайно важливий аспект. Лісівники району постійно залучають до цієї благородної справи – учнів із шкільних лісництв та державних службовців із структурних підрозділів райдержадміністрації, службовців органів місцевого самоврядування, сільських голів. Звичайно, що одноденна робота навіть кількох десятків робочих рук, особливої погоди в лісі не зробить. Вона має більше символічний характер.
Цьогоріч в урочищі Гат Загатянського лісництва ДП «Довжанське ЛМГ» на площі в 0,7 гектара висаджували саджанці за схемою посадки: 7 саджанців дуба скельного; 3 – явора; + каштан; + горіх чорний.
Тепер «іршавський десант» складався переважно із молодих працівників, хоча і їм було кому передавати досвід. Попри це, інструктаж по технології висадки, як і завше, проводили: на цей раз – районний мисливстовзнавець В.Д. Німчук, який також ознайомив посадовців із загальними даними по лісомисливському господарству. Скільки і де, та які площі – про це говорив директор підприємства В.І.Ледней. У 2016-ому році намічено штучно заліснити більше 147-ми гектарів. Вже тепер більша половина з цієї загальної площі засаджена. Всього, на звільнених від стиглого лісу ділянках, планується приживити 437 тисяч саджанців.
Площа, на якій трудилися минулого понеділка, виявилася поряд із тією, де садили ліс чотири роки тому. Тому саджанці вже зримо піднялися, тож є надія, що і теперішня праця матиме гідне майбутнє. Тим більше, що до цього доклали своїх працьовитих рук учні Смологовицького шкільного лісництва під керівництвом М.Ю.Пинзеник. Приклад у роботі їм та підлеглим показували голова райради В.А.Симканинець, керуючий справами райради Є.А. Свириденко та заступник голови райдержадміністрації І.І. Мошкола.
В.І.Ледней, за підсумками роботи того дня, нагороди почав вручати саме наймолодшим лісівникам із шкільного лісництва та в їх особі– майбутній зміні нинішніх лісівників: саме вони, можливо, і будуть доглядати посаджений ліс.
Михайло ІСАК.