Версія для друку Версія для друку

Друге дихання парку

У серпні минулого року, переглядаючи підшивку районної газети « Нове життя» за 1960 рік, увагу привернула замітка у номері від 19 квітня 1960 року, в якій йшлося про наступне: « Зараз на території парку йдуть останні роботи; розбиваються клумби, засипаються доріжки і ін.. 300 юнаків і дівчат взяли участь у благоустрої». Отже, в парку вже понад 55років мають змогу відпочивати як місцеві жителі, так і гості міста. Але вже давно ведуться розмови про розширення міського парку, реконструкцію ігрових майданчиків для дітей та будівництво і встановлення нових. Тепер розпочалися основні роботи по встановленню нових атракціонів, а саме реалізація інвестиційного проекту «Мотузковий парк «Тарзан». Іршавська міська рада проводить заходи для швидкого встановлення цього оригінального й цікавого, насамперед для учнівської молоді та дорослих, активного виду відпочинку й розваг. Передбачається монтаж за допомогою мотузків й іншого спеціального спорядження відповідних підвісних «доріжок-трас», або «смуг-перешкод». Ця робота здійснюється за рахунок коштів основного інвестора з м. Рівне, керівником якого є О.Попов. Що ж таке мотузковий парк?
Мотузковий парк − це спортивно-розважальний, тренувальний комплекс-атракціон, або спортивний майданчик, виготовлений з мотузок, тросів, колод, брусків та інших видів матеріалів. За допомогою мотузкового парку можна гартувати як індивідуальний так і командний дух. Про це редакції нашої газети на днях розповів Юрій Юрійович Ляхович − керівник і заодно власник вищеназваного інвестиційного проекту на Закарпатті.
– Відрадно те, що м. Іршава стала першою на Закарпатті «ластівкою» для здійснення давно задуманих мною і моїми однодумцями планів створення умов для активного відпочинку саме для міських жителів. Умов, які б відірвали хоча б на нетривалий час молоду людину від телевізора, комп’ютера чи ноутбука, від ігрових автоматів, «зірвали» потребу відвідати кафе або бар. Хочу відзначити те, що міський голова С.С.Бобик відразу позитивно зреагував на нашу пропозицію. Буквально у перший день перемовин здійснено конкретні практичні кроки по співпраці, досягнуто усних домовленостей про взаємні обов’язки сторін: виготовлення документації, проекту кошторису, заготівлі та придбання будівельних матеріалів і т.п. Ці домовленості лягли на папір і через місяць були занотовані у відповідному Договорі. Я із великою переконаністю можу стверджувати, що Степан Степанович з великим ентузіазмом працює в інтересах Іршавської громади, а також, без перебільшення, для потреб жителів району у цілому. І ще скажу, що він хоче присвятити відкриття цього дійства до великодніх свят.
Чому як пілотний проект була вибрана Іршава? Перш за все тому, що тут є дуже сильний, надійний і професійний кадровий потенціал на базі Іршавської районної станції юних туристів. Особисто давно знаю директорів райСЮТур, як колишнього – Б.В. Ільницького, так і теперішнього – І.І. Терпая, які протягом більш 25-и років ведуть цілеспрямовану, наполегливу роботу по добору, розстановці та вихованню кадрів для туристично-рекреаційної галузі.
– Юрію Юрійовичу! Які кошти доведеться вкласти у реалізацію проекту?
– Мотузковий парк у м. Іршава нам, тобто інвестору, обійдеться в 50 тис. доларів США. Окрім вітчизняних українських матеріалів чи спорядження, за кордоном уже закуплені електророллери, так звані «Сігвеї». Тут буде у найближчому майбутньому організовано і прокат велосипедів (дитячих та дорослих), і роликів. З цією метою плануємо збудувати невеликий велодром і т.п. При цьому проект соціально спрямований, тобто він враховує фінансові можливості дітей та їх батьків, передбачає задоволення потреб малозабезпечених сімей, дітей-сиріт …
І ще особливо хочу зазначити, що це місце відпочинку можна назвати по-інакшому, а саме: «Еко-парк». Ні одне дерево не буде знищено або пошкоджено, всі роботи проводяться як і у «древні часи» без цвяха і сокири.
– Яким чином організовуватиметься кадрове забезпечення?
Розповідає завідувач відділом райСЮТур Б.В. Ільницький.
– Насамперед хочеться підкреслити:
По-перше, на сьогодні серед учнів значно зростає потреба вести здоровий спосіб життя. Ми із захопленням зустріли ідею створення в м. Іршава такого куточка для зміцнення власного здоров’я чи то дітьми, чи то дорослими;
по-друге, у нас дійсно наявний професійний і якісний кадровий потенціал, як на даний час, так і на перспективу. Тут працюють високопрофесійні, досвідчені туристи- практики такі як О.Д. Осійський, А.В. Рябець, В.В. Васильцюн, О.Д. Боднар, Е.М. Шкіря, М.А. Полянський, І.І. Жідов та багато інших, які уже мають авторитет та визнання серед туристичного активу України . В свою чергу вони уже виховали чималу плеяду своїх послідовників-туристів, активістів та пропагандистів активного способу життя;
і по-третє, педколектив співпрацює із спорідненими в галузі освіти та туризму колективами, які щорічно й неодноразово відвідують м.Іршаву. Із створенням «Мотузкового парку» суттєво урізноманітнюється програма перебування туристів у нашому районі.
На моє глибоке переконання вищеназваний парк в Іршаві дійсно отримує друге дихання і має перспективне майбутнє.

Наш кор.

Ваш отзыв

Ваш коментар