Версія для друку Версія для друку

МИСТЕЦТВО ВИХОВУВАТИ ЧЕМПІОНІВ

У жодному виді спорту сьогодні не обходиться без важкої і довготривалої підготовки, якщо спортсмени і тренер націлені на високі результати. Коли вести мову про силовий напрямок, де особливо важливо зосереджуватися на індивідуальному шліфуванні майстерності кожного з бійців. Нерідко здобутки приходять через роки від початку шляху єдиноборця. До подібних випадків у районі спокійно можна віднести успішні виступи вихованців тренера по боксу Іршавської ДЮСШ «Колос» Іван Ковача.
Вже цього року його підопічні здобули ряд знакових перемог на обласних та зональних турнірах, що відкрило їм шлях до збірної країни у відповідній віковій категорії. До прикладу, Віталій Ковач уже впродовж трьох років практично не повертається із жодних змагань високого рівня без перемог, в тому числі дострокових. Як тренер Іван Ковач випустив сина на офіційні поєдинки тільки після чотирьох років занять. Тоді ж були отримані реальні підтвердження правильності в тактичному і стратегічному плані побудови тренувань. Формування спортсмена не лише як атлета, але як і особистості, здатної стійко, мужньо, реально і критично сприймати всі нюанси, писані і неписані правила, нестандартні ситуації, що інколи можуть вплинути на прийняття суддями того, або іншого рішення, що може і не сприйматися – як справедливе чи правильне.
Попри різні перипетії, Віталій Ковач стабільно здобуває чемпіонські звання, в тому числі на юніорському чемпіонаті України з боксу.
Услід за ним тренер Іван Ковач має ще двох боксерів, про успіхи яких красномовно свідчать їх результати на зональних та всеукраїнських турнірах. Серед таких по праву Віталій Кудрей та Василь Смерека. До числа своєрідних відкриттів цього тренера, можна та мабуть і слід зарахувати Юрія Ряску, який став чемпіоном області. Серед чинників успіху юнака, в тому числі і мотивація – було за ким підтягуватися.
Будь-який результат клопіткої роботи тренера і природній талант боксера не вартуватиме нічого, якщо його не демонструвати, тобто, не «виводити» спортсмена на змагання, не ставити його на відповідальні поєдинки. А для цього, зрозуміло, слід виїжджати на змагання. Чого це вартує в сучасних умовах, мабуть, пояснювати зайве. І лише завдяки фінансовій та матеріальній підтримці багатьох йому вдається гідно репрезентувати відроджену тренером Іваном Ковачом славу Іршавщини, як району іменитих боксерів. Серед таких Іван Ковач обов’язково називає голову Іршавської федерації боксу Василя Кливця, Станіслава Сухана, Степана Бобика, Івана Бідзілю, Юлію Семак, Віктора Станинця, Петра Добромільського та Михайла Лендєла. По особливому він вдячний райраді та райдержадміністрації.

Михайло ІСАК.

Ваш отзыв

Ваш коментар