Версія для друку Версія для друку

ВПРОВАДЖУЄМО ЕЛЕКТРОННІ ЗАКУПІВЛІ

Минулої середи відбулося спільне засідання постійних комісій районної ради з питань плану соціально-економічного розвитку, бюджету, інвестицій та регуляторної політики, з питань дотримання законності, регламенту, депутатської етики та адміністративного устрою. Головуючим обрали Юрія Фельцана. На порядок денний винесли чотири питання.
Жваве обговорення у депутатів викликало питання, що стосувалося впровадження електронних закупівель в інтересах територіальної громади. Справа в тім, що з першого серпня цього року в силу має вступити відповідний закон. Згідно з ним всі державні закупівлі здійснюватимуться через електронну систему «Прозоро». Це дасть можливість ефективно використовувати та економити бюджетні кошти, не втрачаючи при цьому у затребуваній якості. До прикладу, наразі до цієї системи вже підключився відділ освіти райдержадміністрації. Народні обранці дійшли згоди, що спочатку цей відділ проведе пробний варіант закупівлі через згадану систему, щоб бачити, як вона працює, зробити висновки, як її адаптувати до районних умов. Йшла мова і про необхідність проведення аналізу державних закупівель за минулий рік та встановлення для них певного порогу суми, після якої вони в подальшому здійснюватимуться електронним шляхом. З цього приводу активно висловилися депутати райради Петро Станко, Іван Матіко, Ольга Чедрик, Юрій Фельцан, Йосип Маланка. До цього питання знову повернуться вже найближчим часом.
Було розглянуто проект рішення «Про встановлення батьківської плати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах району на цей рік» у новій редакції. Попередній текст доповнили пунктом, що звільняє від цієї плати за дітей учасників АТО. З цим народні обранці погодилися.
Ще один проект рішення стосувався затвердження розрахунку загальногосподарських витрат та вартості однієї нормо-години на 2016 рік на роботи та послуги технічної інвентаризації в розмірі 63,30 грн. без ПДВ для КП «Іршавське БТІ». Раніше цей показник був дещо меншим. Такий крок зумовлений умовами ринку. Підприємство не змінювало розцінок протягом останніх трьох років, натомість зросли ціни в рази на предмети та послуги, які потрібні для роботи цього бюро. Цей проект рішення народні обранці підтримали.
Наостанок начальник відділу організаційного забезпечення та діловодства райради Роман Меренич ознайомив членів комісії й присутніх з листами департаменту фінансів ОДА та Ужгородської міської ради.
Участь у роботі спільного засідання комісії взяли голова районної ради Віктор Симканинець, заступник голови райдержадміністрації Іван Мошкола та представники багатьох районних установ.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар