Версія для друку Версія для друку

Петро Бажов 17 років спускався в шахту

Петро Бажов мав трохи більше 22 років, коли вперше спустився у шахту на глибину 1км. Спочатку було дуже важко, бо доводилось 8 годин працювати навколішки у бруді, у воді, стиснутим, як шпроти у банці, а єдиним джерелом світла інколи була тільки лампочка на касці. 3а одну зміну один шахтар видобував 10 тонн вугілля. Із шахти робітники піднімались чорні, як ніч, тільки виблискували білі зуби. Про один випадок навіть до цього часу не може забути Петро Бажов. Жінки шахтарів переважно ніде не працювали, займались домашнім господарством, виховували дітей. Жінка одного із шахтарів пішла отримувати заробітну плату свого чоловіка. Вона, як і всі, очікувала своєї черги біля шахтарської каси, а в цей час її чоловіка із забою піднімали мертвим. Навіть не підозрювала, що отримує його останню заробітну плату.
Під час роботи шахтарем на Донбасі Петро Бажов був приємно вражений, що люди різних національностей були рівні, жили дружньо, поважали одне одного, а при необхідності надавали допомогу.
Кожний шахтар, спускаючись до забою, ризикував своїм життям і здоров’ям. У шахті часто були завали, під якими опинялись шахтарі, і тут спрацьовувала взаємовиручка: допомога товаришів. Вони один одного страхували, звільняли від завалів, надавали першу невідкладну допомогу.
Петро Бажов пропрацював на Донбасі більше 7 років. Повернувшись додому в рідне Закарпаття, пішов працювати монтажником-електриком. Він проводив високовольтні лінії у районах: Рахівському, Тячівському, Воловецькому. Приблизно через десять років Петро Бажов вирішує знову повернутись до важкої праці:шахтаря. В цей час на Іршавщині потужно працювала Ільницька шахта, де видобували буре вугілля, яким опалювала свої будинки переважна частина мешканців району. У відділі кадрів шахти при зверненні Бажова відносно працевлаштування відразу його прийняли, подивившись трудову книжку.
У свої 50 років Петро Бажов вийшов на заслужений відпочинок, але вдома без роботи не сидів, а займався домашнім господарством.
Віта БІЛЕЦЬКА.

Ваш отзыв

Ваш коментар