Версія для друку Версія для друку

Його слово було святим і чистим

22 січня 2014 року пішов у потойбічні світи колишній директор Климовицької ЗОШ І-ІІ ступенів Юрій Іванович Лендєл. Його серце перестало битися на 75 році життя. Від нас пішла людина, яка все своє життя присвятила дітям, сіяла в їх душі добре, розумне, вічне.
Дотепер його пам’ятають у Чорнопотіцькій СШ, де він розпочав свою трудову діяльність вихователем шкільного гуртожитку, в Ільницькій школі-інтернат, де вчителював, три роки очолював Загатянський міжшкільний навчально-виробничий комбінат і 20 років очолював школу в Климовиці. Він надзвичайно багато зробив для цього навчального закладу. Особливо по благоустрою школи. Його поважали колеги, йшли за порадою друзі, жителі навколишніх сіл та учні. До кожного знаходив підхід, умів дати пораду і підтримати. Він був знаним і шанованим не лише у школі, селі, але й у районі та області.
Народився Ю.І. Лендєл 1 березня 1939 р. в с. Чорний Потік. Після закінчення школи служив у армії на Далекому Сході. У 1958 році закінчив Луганський державний університет.
Із нагоди його дня народження, 1 березня, на школі встановлено меморіальну дошку. Право відкрити її було надано його сину Сергію Лендєлу і заступнику директора Климовицької школи Магдалині Кобаль.
В урочистостях взяли участь голова районної ради Віктор Симканинець, керівник апарату РДА Олег Козенюк, міський голова Степан Бобик, колишній начальник відділу освіти райдержадміністрації Іван Попович, головний спеціаліст відділу РДА Андрій Анлрішко, начальник відділу містобудування та архітектури РДА Володимир Штумф, вчителі й учні школи, односільчани та гості гірського села.
Усі, хто виступав, говорили про Юрія Лендєла, що він був справжнім учителем, істинним краєзнавцем і пошуковцем, великим патріотом. Майже половина жителів навколишніх сіл – його учні. Він жив школою, яка була для нього рідною домівкою. У 2005 році провів газопостачання до школи, було зведено спортивну залу та спортивний майданчик, чотири класні приміщення, газову котельню, відремонтовано класні приміщення. Крім того, було проведено реконструкцію покрівлю, їдальні, майстерні, заміну вікон та вхідних дверей, відкрито кімнату-музей.
Тепер на його честь в школі проводиться турнір з настільного тенісу. Сільчани не забувають про нього.
Василь ШКІРЯ,
учень Юрія Івановича
Лендєла.

Ваш отзыв

Ваш коментар