Версія для друку Версія для друку

БІЛКИ МАТИМУТЬ СВОЮ РЕЄСТРАЦІЙНУ СЛУЖБУ ТА НОВІ НАЗВИ ВУЛИЦЬ

Минулого тижня відбулося засідання четвертої сесії Білківської сільської ради сьомого скликання. На порядок денний були винесені фінансові питання, а також ті, що стосуються відведення земельних ділянок у власність. У «Різному» депутати розглянули лист голови облдержадміністрації щодо декомунізації та обговорили розвиток футболу в селі. Провів сесію сільський голова Василь Зейкан.
Спочатку він розповів про свій нещодавній візит в м. Ібрань, що в Угорщині. У цьому місті проживає майже стільки ж населення, як і в Білках. До прикладу, там більше десятка футбольних команд, платна медицина, три управління поліції різного напрямку тощо. Тобто, є цікавий досвід, який можна переймати й адаптувати під наші реалії. До речі, у Білках вже побував представник угорського консульства, який ознайомився з потенціалом села. Наступного разу гості з Угорщини приїдуть у травні, з конкретними пропозиціями щодо співпраці.
Відтак народні обранці взялися за аналіз детального звіту щодо виконання сільського бюджету за минулий рік. Зокрема, там містився й перелік робіт та їх фінансування стосовно поточного та капітального ремонтів більше півтора десятка вулиць. Багато уваги приділили контролю за якістю виконання ремонту доріг, технічному нагляду. Після цього минулорічний бюджетний звіт було підтримано.
Сільський голова запропонував створити в Білках реєстраційну службу. Це означає, що білківчани в селі, приміром, зможуть зареєструвати себе за місцем проживання та як фізичну особу-підприємця. Для цього є необхідні приміщення, до штату сільради залучать двох людей з відповідною освітою та закуплять їм техніку. Кошти від роботи реєстраційної служби надходитимуть у сільський бюджет. Ця справа перспективна й тим, що згідно із нинішнім законодавством скористатися послугою реєстраційної служби зможуть і жителі довколишніх сіл. Депутати проголосували за таке рішення.
Близько півдесятка питань стосувалося відведення земельних ділянок у власність. Якщо в проектах цих рішень з документацією було все в порядку і не виникало спірних моментів, то за них народні обранці голосували.
Як відомо, нещодавно Верховною Радою України був прийнятий закон щодо декомунізації, зокрема перейменування тих вулиць, в назві яких є ознаки комунізму. Про це йшлося і у відповідному листі голови ОДА, з яким він звернувся до сільради. На сесії згадані вулиці було перейменовано. До прикладу, серед нових назв трапляються такі: Гірська, Лісова. Якби таке питання не вирішили депутати, то це зробив би голова облдержадміністрації на власний розсуд, про що йдеться у чинному законодавстві.
На завершення сесії було обговорено розвиток футболу. Зазначалося, що є сільська програма підтримки цього виду спорту, необхідно узгодити юридичні тонкощі функціонування футбольної команди, залучати до співпраці спонсорів. А вже незабаром планують взятися за зведення для футболістів роздягальні.
З окремих питань доповідали: секретар сільської ради Михайло Янтолик, головний бухгалтер сільради Наталія Савко, голови постійних комісій Ганна Зейкан, Петро Зовдун, депутат Олександр Попдякуник.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар