Версія для друку Версія для друку

ТАНЕЦЬ – ТО ЇХ СТИХІЯ…

Білки – красиве і велике село. Завжди було багатим на таланти. Чимало вихідців з села є відомими політиками різного рівня, силачами, співаками. Вони прославляють свою малу батьківщину далеко за її межами. Велику перспективу має й викладач Білківської дитячої школи мистецтв, молодий і талановитий хореограф Олеся Староста.
З дитинства захопилася танцем, мріяла про сцену. Так і виникло бажання втілити свою мрію в життя, про що ділилася з рідними. Свого часу у цій благородній справі допомогла мама. За її порадою та допомогою почала відвідувати уроки хореографії в Іршавській дитячій школі мистецтв. Тут з’явилося розуміння, що танець – то покликання, стан душі. Було спілкування й обмін досвідом з однодумцями, були мудрі й досвідчені педагоги. Відтак захотілося улюблену справу продовжити – вступила до Ужгородського коледжу культури і мистецтв. В цьому навчальному закладі мала більше можливостей розкрити себе, краще зрозуміти саму природу танцю. А вже після цього, без вагань, вирішила здобути вищу освіту в напрямку хореографії в Рівненському державному гуманітарному університеті.
Як розповідає Олеся Староста, вже шостий рік викладає в Білківській дитячій школі мистецтв. Торік заклад пройшов атестацію на відмінно. Наразі в неї навчається до 50 дітей з найвіддаленіших куточків села, є вихованці навіть з Лукова. Звісно, навчити дітей танцю не така вже й легка справа. Треба зрозуміти кожного характер, вивчити його потенціал. Окрім цього у танці важлива синхронність та ще купа й інших речей, яких би вистачило не на одну лекцію. Це й дає підстави стверджувати, що хореографія – то клопітка й наполеглива робота – зізнається викладач.
Вихованці перспективного хореографа беруть участь у різноманітних районних та обласних конкурсах. Останні роки традиційно своїм виступом додають драйву на святі села. Гарно зарекомендували себе на «Феєрії танцю» в Іршаві. Два роки тому зайняли друге місце в районному конкурсі з народно-сценічного танцю. Було багато щирої радості, стимулу продовжувати працювати над собою. Їх здобутки неодноразово помічали, за що нагороджували грамотами, подяками. А це якраз свідчить про те, що юні танцюристи не обмежуються тільки звітними виступами.
До речі, Олеся Староста викладає як класичний, народно-сценічний, так і сучасний танці. Вже має вихованців, які вирішили присвятити себе хореографії в подальшому. Олександра Білинець вступила до Ужгородського коледжу культури і мистецтв, а Яна Мирзанич навчається в Рівному.
Розвиток танцю в Білках вже має свою багатообіцяючу історію. Можливо, нові Олени Шоптенко якраз і виростають у Білках…
Іван КОПОЛОВЕЦЬ

Ваш отзыв

Ваш коментар