Версія для друку Версія для друку

«Одного разу в «Берегсазі»

В середині лютого на сцені обласного академічного театру ляльок «Бавка» актори двох театрів Берегівського міського будинку культури, народного українського театру ім. Я.Бандурович та народного угорського театру, порадували прихильників та шанувальників театрального мистецтва новою прем’єрою: музичною комедією в двох діях «Одного разу в «Берегсазі…».
Я зустрівся з Юрієм Мельником, лауреатом IX Міжнародних та Всеукраїнських фестивалів-конкурсів виконавців сатири та гумору, відомим не тільки в нашому районі, а й далеко за його межами, а на даний час і активним учасником народного українського театру ім. Я.Бандурович, де виступає у новому амплуа, як актор театру. Мені було вельми цікаво почути його історію про те, як і коли він став актором цього театру, які у нього вже є успіхи, тож я і попросив його про це розповісти.
− Познайомив мене із театром Юрій Гецко, в минулому директор Компанії «Спільне підприємство з іноземними інвестиціями «ВІЖИБУ», на жаль, на сьогодні вже покійний. І коли три роки тому театр готувався до Всеукраїнського конкурсу театральних колективів у місті Очакові Миколаївської області, людина, яка виконувала головну роль, захворіла. Тоді мої друзі порадили Ользі Матей, головному режисеру театру, запросити мене виконати цю роль. До фестивалю залишалося лише місяць. Це були дуже напружені і інтенсивні репетиції, але нам все вдалося. Ми поїхали в Очаків на фестиваль і стали лауреатами другої премії Всеукраїнського фестивалю театрального мистецтва «Від Гепаніса до Борисфена». Такого успіху ми, чесно кажучи, не сподівалися, а тому нашій радості не було меж. І вже після того мене прийняли в колектив, бо я сподобався їм, а вони − мені. До речі, п’єса називалась «Лев у пастці». ЇЇ можна подивитись на YouTube на моїй сторінці.
Потім ми цю п’єсу показали в Ужгороді на сцені обласного академічного театру ляльок «Бавка», яка мала і від професіоналів, і від шанувальників схвальні відгуки.
Тож, коли Ольга та Олександр Матей написали нову п’єсу «Одного разу в «Берегсазі…» до Дня європейської культури, який відбувся в рамках Дня міста, ми відразу поставили перед собою мету: і цю виставу ми теж повинні показати в Ужгороді. Тим більше, що п’єса оригінальна і новаторська: написана для двох театрів, і актори розмовляють угорською, російською, українською мовами та закарпатським діалектом. До театру залучаються талановиті актори також із Сваляви, Мукачівщини, ну і я, представник Іршавщини.
Ми знаємо Юрія Мельника, як відомого гумориста. А виявляється, що він ще й талановитий актор. Я гадаю, що наш Іршавський район в повній мірі може пишатися такими людьми, як Юрій Юрійович. Тож побажаємо йому нових творчих успіхів у майбутньому. Я щиро вдячний пану Юрію за це бліц-інтерв’ю.

Василь Шкіря.

Ваш отзыв

Ваш коментар