Версія для друку Версія для друку

НОВЕ У ВЧИНЕННІ РЕЄСТРАЦІЙНИХ ДІЙ…

Цього тижня у великій залі РДА відбулася нарада з сільськими головами. Захід провели голова райдержадміністрації Олександр Горін та голова районної ради Віктор Симканинець. До порядку денного були включені два питання, а також «Різне».
Про зміни в законодавстві щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно й державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців роз’яснили лідерам громад начальник головного територіального управління юстиції в області Руслана Натуркач, а також її заступник Мар’яна Готра.
Як було зазначено, функції державної реєстрації речових прав на нерухоме майно й державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на себе можуть взяти міська та сільські ради, якщо вважатимуть за доцільне. Для цього спочатку необхідно прийняти відповідне рішення на сесії місцевої ради, а також ввести в штат сільської ради посаду державного реєстратора. Претендент на це робоче місце повинен мати обов’язково вищу, бажано, юридичну освіту. Відтак цій людині потрібно підключитися до Державного реєстру прав та пройти стажування. Кошти від вчинення реєстраційних дій отримуватимуть відповідно місцеві бюджети. Отже, більше зароблятиме та сільська рада, яка створить кращі умови. Приміром, до неї за послугою, при потребі, можуть звернутися хоч з обласного центру чи навіть зі столиці.
Про співпрацю місцевих рад з Іршавським районним відділом управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в області говорив начальник пожежно-рятувальної частини №5 Дмитро Козар. За його словами, кожну третю пожежу потрібно ліквідовувати з використанням водоймищ. Тому раніше вже було надіслано листи сільським радам, щоб визначили місце забору води на своїй території та розробили схему маршруту, як до нього дістатися. Це набагато полегшить роботу рятувальників.
У «Різному» керівник апарату райдержадміністрації Олег Козенюк нагадав, що депутати та працівники місцевих рад повинні до першого квітня заповнити декларації, а сільські та міський голови, їх заступники мають оприлюднити цей документ ще й в газеті. Також звернув увагу голів місцевих рад на те, що у відведені терміни потрібно перейменувати вулиці, в рамках декомунізації. Начальник районного фінуправління РДА Оксана Симчик зазначила, що буде проведено експертизу затвердження місцевих бюджетів. Вона наголосила на тому, що необхідно вжити заходів тим сільським радам, які мають у своїх бюджетах незабезпечену потребу видатків на оплату праці.

Іван КОПОЛОВЕЦЬ.

Ваш отзыв

Ваш коментар