Версія для друку Версія для друку

Її покликання − вчитель, вихователь, наставник

Прекрасний і багатий кожний куточок Закарпатської землі, насамперед чудовими людьми, які віками примножують її честь і славу. Не є винятком і село Білки. Так, тут народилися такі величі, як Іван Фірцак-Кротон, герої соцпраці Юрій Пітра, Марія Симканич, музиканти Петро Світлик, Степан Гіга та багато-багато інших.
24 лютого прийматиме поздоровлення з нагоди 70-річного ювілею вчитель, вихователь, наставник, добра й щира жінка, лагідна дружина, турботлива мама, ласкава бабуся Юстина Іванівна Пітра.
Народилася вона в далекому 1946 році в невеличкому селі Дубрівка, що на Ужгородщині, в багатодітній селянській сім’ї. Сім’я складалася з шести дівчаток і трьох хлопчиків. Вона була восьмою. Післявоєнні роки – важкі в матеріальному плані. Семирічку закінчила з Похвальною грамотою. Після – здобула середню освіту в Ужгороді. Тут вона в 1965 році зустріла і покохала свого майбутнього чоловіка Петра Юрійовича. Здобула вищу освіту, навчаючись в Ужгородському університеті за фахом «Вчитель німецької мови».
Після закінчення університету працювала вчителем Неліпинської середньої школи. Потім – Білківська середня школа, яка на той час була достатньо укомплектована досвідченими педагогічними кадрами. Це: директор школи Юрій Михайлович Качер, вчителі Леся Іванівна Білинець та її чоловік Юрій Петрович Білинець, Петро Васильович Боїшко та інші.
В січні 1982 року її призначають заступником директора школи з навчально-виховної роботи. На цій посаді вона пропрацювала 20 років. Разом з колегами по роботі – Вірою Михайлівною Горзов та Федором Васильовичем Копою, ювілярка сіяла добре й вічне. На цій посаді вона повністю розкрила свої здібності у навчанні, вихованні молодого підростаючого покоління. Вона завжди домагалася того, щоб давати учням міцні знання з основ наук. Більшість її вихованців стали вчителями школи. Це – М.С. Панющик, Я.Д. Мейсарош, Н.П. Луканинець, З.Е. Петрище, які викладають іноземні мови та інше.
Школа стала однією з кращих в області. Учні школи неодноразово ставали переможцями районних і обласних олімпіад. Серед її випускників можна зустріти юристів, вчителів, працівників правоохоронних органів і багато інших професій. Вона брала активну участь у художній самодіяльності. Була учасником двох народних ансамблів пісні і танцю «Кукурудзовод» та «Верховина». Її чарівний голос звучав на сценах Ужгорода, Києва, Угорщини, Чехословаччини, Румунії, Молдови, Литви.
Юстина Іванівна – відмінник освіти України, спеціаліст вищої категорії. Понад усе вона цінує сім’ю. Недавно з чоловіком Петром відзначили золоте весілля. Народила двох синів – Юрія та Петра. Дала їм вищу освіту і гарну роботу. Радується невісткам Нелі і Аллі, внукам Юрію, Ферікові, Петькові та внучці Янці. Двоє з них здобувають вищу освіту. Яна закінчує факультет міжнародних відносин Львівського національного університету ім. І. Франка, Юрій – інженерно-технічний факультет Ужгородського національного університету.
Василь БУЖОРА

Ваш отзыв

Ваш коментар