Версія для друку Версія для друку

Час іде, а біль не вщухає…

Зранку, у день Стрітення Господнього, накрапував дощ. То ніби небо плакало за тими, хто не повернувся з далеких афганських доріг. А вже в обід із-за хмар виглянуло сонечко і осяяло очі тих, хто зібрався в центрі Іршави, біля пам’ятника полеглим воїнам-інтернаціоналістам, де золотими літерами викарбувано імена наших земляків Юрія Маргіти з Підгірного, Андрія Гардубея з Сільця та Михайла Горзова з Білок.
Урочистості з нагоди вшанування 27-ої річниці виведення радянських військ з Афганістану розпочалися із панахиди за загиблими побратимами-афганцями. Провели її священики православної і греко-католицької громад Михаїл Юріна та Василій Петечук.
Керівники району та міста, а також воїни-афганці поклали до підніжжя пам’ятника запалені лампадки та квіти.
Святкування продовжилося в районному будинку культури, де зібралися не лише колишні воїни, а і їх дружина, діти, внуки, друзі і знайомі. Із словами вітання до присутніх звернулися голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова районної ради Віктор Симканинець, міський голова Степан Бобик, голова Іршавської районної спілки ветеранів Афганістану Володимир Горзов, комісар Іршавського районного військового комісаріату Віктор Нагайко, голова місії «Блага вість» Іван Бабич. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять невинних жертв.
Не обійшлося на урочистостях і без пісні. Її дарували присутнім співачка Вікторія Чийпеш, син воїна-афганця Олександр Петришинець, декламатор Ірина Кагар прочитала поетичні рядки про ті буремні роки, а народний вокально-інструментальний ансамбль «Коло друзів» виконав пісню «Яблука на снегу», яка була улюбленою покоління 80-90 років.
Потім відбувся святковий обід.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар