Версія для друку Версія для друку

БІЛКІВСЬКИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ БУДЕ З КОШТАМИ

Державний бюджет – важливий документ, за яким країна живе весь рік. До його прийняття прикута велика увага. Кожна сфера життєдіяльності очікує на свої цифри в цьому документі і робить власні підрахунки. Чимало галасу зчинило цьогорічне фінансування професійно-технічної освіти. У 2016 році утримання ПТУ мало лягти повністю на плечі місцевих бюджетів. Однак були внесені зміни до Бюджетного кодексу. Ця галузь у межах держави отримає два мільярди гривень субвенцій, хоча для повного фінансування необхідно майже втричі більше.
На території району, у Білках, знаходиться професійний аграрний ліцей. Тут здобувають фах мулярів, штукатурів, лицювальників-плиточників, електромонтерів, електрогазозварників, водіїв категорії «С» тощо. Готує спеціалістів сорок педагогічних працівників. Нині в ліцеї навчається 294 студенти. Яка ситуація з коштами склалася в цьому закладі, ми поцікавилися в його керівника Василя Білака.
– Раніше ми фінансувалися з держбюджету. Три останні роки поспіль кошти повністю нам виділяють з обласного бюджету. Вже подали на затвердження відповідні штатний розпис і кошторис. Маємо гроші на зарплату, енергоносії, стипендію тощо. Є деякі труднощі з капітальними видатками. Сподіваємось, що пізніше нам їх довиділять із статті «Вільні залишки». Щось будемо вирішувати самотужки. Цьогоріч плануємо поповнити наші лави сто п’ятдесятьма студентами. Що стосується працевлаштування, то ми укладаємо з роботодавцем двосторонні договори. Тобто, людина гарантовано отримує місце роботи. Якщо ж її дещо не влаштовує, шукає собі інше робоче місце, — підсумував Василь Іванович.

Іван Кополовець .

Ваш отзыв

Ваш коментар