Версія для друку Версія для друку

Відбулася нарада при голові райдержадміністрації з міським і сільськими головами

9 лютого у великій залі голова райдержадміністрації провів нараду з міським і сільськими головами та керівниками структурних підрозділів, за участі заступників голови райдержадміністрації, керівника апарату РДА та заступника голови райради. Порядок денний складався з чотирьох питань.
Першим, про стан прийняття рішень міською та сільськими радами району щодо звільнення від сплати податку на землю та його надходження до бюджету, інформував начальник Державної податкової інспекції в Іршавському районі головного управління державної фіскальної служби у Закарпатській області Роман Жибак. Перш за все, Роман Михайлович зупинився на адмініструванні податку на майно, земельному податку, податку на нерухомість. Жвава дискусія зав’язалася щодо правильності надання пільг із місцевих податків і зборів та прийнятих ставках щодо нерухомого майна. У ході обговорення зазначеного питання заступник голови Іршавської районної ради Володимир Половка запропонував головам місцевих рад при прийнятті рішення на сесіях попередньо проводити поглиблений аналіз щодо майбутніх надходжень податків і зборів. Після закінчення виступу начальник «фіскалів» відповів на запитання, адресовані від голів рад, та нагадав про кампанію декларування доходів громадян, отриманих у 2015 році, та необхідності подання до 1 травня річної декларації про майновий стан і доходи.
Про взаємодію місцевих рад з управлінням Держгеокадастру району інформував начальник управління Держгеокадастру в Іршавському районі Володимир Цогла. Володимир Михайлович відмітив, що незабаром буде запроваджений електронний варіант з нормативно-грошової оцінки землі та наголосив на ставках земельного податку – від 3 до 12%. Далі звернувся до сільських голів щодо роз’яснення питання продажу вільних земель на конкурентних засадах і на документах, які необхідні для такого продажу. Окремо зупинився на питанні продажу землі, на якій розміщений об’єкт нерухомого майна. Також начальник управління Держгеокадастру зазначив, що управлінням зареєстровано 3800 земельних ділянок і звернувся до сільських голів щодо погодження контурів земельних ділянок для учасників АТО.
Далі присутні заслухали інформацію директора ТзОВ ,,Еко Ір” Івана Бровді ,,Про стан вивезення твердих побутових відходів у населених пунктах району”. Питання, що стосується заборгованості населення сіл району за вивіз сміття із дворогосподарств, привело до довгої дискусії. Вислухавши обидві сторони, як доповідаючого, так і сільських голів, заступник голови РДА Іван Мошкола запропонував ТзОВ ,,Еко Ір” подати повний аналіз з вивозу сміття, а пізніше поінформував присутніх про те, що до сільрад був направлений лист щодо переможця вивозу побутових відходів.
Приємно зазначити, що участь у нараді з міським та сільськими головами в Іршавській РДА взяли фахівці Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги: директор Мукачівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Костянтин Молнар та начальник відділу по зв’язках із громадськістю Мирослава Пилипчинець. Гості розповіли, що центр створений у 2015 році за експериментом іноземних країн, де завдяки програмі держава сприяє незахищеним верствам населення в отриманні ними правової допомоги та, що у рамках проведення реформи територіальних органів юстиції відтепер громадяни мають право на безкоштовну консультацію фахівця, а в разі потреби, безкоштовне надання адвокатських послуг. Таку консультацію фахівця можна отримати в Мукачово за адресою: вул.Горького, 25. (тел. 0958311574)з понеділка по п’ятницю, з 09.00 до 18.00 (к.ч.).

Прес-служба РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар