Версія для друку Версія для друку

ТРИДЦЯТЬ РОКІВ ПРИСВЯТИВ СЛУЖІННЮ БОГУ І ГРОМАДІ

У юнацькі роки, допоки не став священиком, о. Йосип, мабуть, і не чув про чудове село Арданово. А воно має свої звичаї і традиції, в ньому виросло чимало людей, відомих у районі, області, Україні та колишньому СРСР. І як часто буває в нашому житті, що доля іноді закидає далеко від рідного дому, у досі невідомі нам краї. Чи то служба в армії, чи то направлення на роботу після закінчення училищ і вишів, чи у зв’язку з сімейними обставинами.
Якось схоже вершилася доля й отця Йосипа. Після закінчення Московської духовної семінарії о. Йосип Ярема 5 лютого 1986 року був призначений настоятелем храму Різдва Пресвятої Богородиці в Арданові. Приємно, що деякі жителі і досі пам’ятають цю подію. Мій колега по роботі Василь Пітус згадує, що його дочку Людмилу – одну з перших новонароджених того року хрестив саме о. Йосип.
Минали дні, місяці, роки, а з ними приходили визнання і повага людей. І ось минає 30 років, як вірою і правдою Йосип Ярема служить Богу і людям у нашому селі. Йому за це присвоєно церковний чин протоієрея. За цей час для нього рідним стало наше село, з’явилося багато однодумців і товаришів як у духовному, так і в світському житті, прийшли визнання і повага не тільки серед людей нашого села, а й далеко за його межами. З цією людиною легко спілкуватися на різні теми непростого сьогодення.
За ці три десятиліття сталося багато змін в суспільному, політичному, релігійному житті на теренах колишнього Союзу, так і внезалежній Україні. Й нині існує багато протиріч та конфліктів між різними релігійними конфесіями, що породжує ненависть і ворожнечу між людьми. Дякуючи Богу та зусиллям о. Йосипа, в Арданові у цьому плані все толерантно. Часто буваючи в нашому храмі і слухаючи його проповіді, трактування євангельських подій, спадає на думку, скільки о. Йосипу потрібно часу і терпіння, енергії, працювати над собою, щоб володіти цими знаннями й здібностями. Бо окрім дару священика, о. Йосиф – чудовий історик, психолог, педагог, порадник. До нього за порадою і молитвою приходять люди, які зневірилися в лікарях і надіються на допомогу його молитов до Бога.
І ще один аспект нашого сьогодення, про який не можемо не розповісти. Церква нині залишилась тим місцем на селі, де громадою збираються як молоді, так і старші люди. Спілкуючись між собою, вони обговорюють різноманітні теми, чують різні думки з приводу тієї чи іншої ситуації як у селі, так у районі, області, державі. І саме тому велика роль священика у тому, щоб ці думки людей якимось чином об’єднати до однієї, спільної. І все це багато в чому сприяє вихованню підростаючого покоління, наштовхує замислитися над тим, як проводимо свій час у повсякденному житті.
Отець Йосип є частим гостем у нашій сільській школі, де, на свята: Першого й Останнього дзвоника, благословляє учнів. Тому слово священика за вагомістю займає чи не найголовнішу нішу поряд з батьками, вчителями.
Отже, тридцятиріччя служіння Богу і громаді о. Йосипа святкує і все Арданово. Хай Бог додає йому сил і кріпості робити нелегку працю задля миру й благодаті.
Іван ЛЕНДЕЛ,
с. Арданово

Ваш отзыв

Ваш коментар