- Нове життя - https://nz-ir.com -

Проблема харчування школярів згуртувала депутатів

Засідання третьої позачергової сесії районної ради VІІ скликання відкрив голова ради Віктор Симканинець.
Хвилиною мовчання присутні вшанували світлу пам’ять всіх тих, хто загинув у військовому протистоянні на Сході країни, відстоюючи Незалежність України та голову районної організації «Українська спілка ветеранів Афганістану» Івана Митровція, який недавно пішов у потойбічний світ.
Керуючий справами районної ради Євген Свириденко зачитав звернення депутатів районної ради, в якому закликають депутатів Верховної Ради України не голосувати за особливий статус Донбасу.
«Останнім часом, – йдеться у зверненні, – як у Верховній Раді України, так і на рівні вищого керівництва держави, все частіше лунають пропозиції щодо нагальної необхідності надання особливого статусу Донецькій та Луганській областям та внесення відповідних змін до Конституції України.
Ми, депутати Іршавської районної ради, категорично та однозначно висловлюємося за збереження соборності, територіальної цілісності та суверенітету нашої країни й виступаємо проти будь-яких спроб як ззовні, так і всередині держави, які спрямовані на руйнацію цих визначальних засад для існування будь-якої країни. Надання особливого статусу Донецькій та Луганській областям в той час, коли там ведуться бойові дії проросійськими силами проти української держави, коли не вирішено питання контролю України над кордоном із Російською Федерацією, лише сприятиме легалізації агресивних та антиукраїнських дій як збоку Росії, так і місцевих сепаратистів.
Ми, районні депутати, закликаємо депутатів Верховної Ради України, заради захисту інтересів України та майбутнього нашої держави, ухвалити історичне рішення – у жодному разі не голосувати за зміни до Конституції України, які стосуються особливого статусу Донбасу, під яким приводом і ким вони б не подавались, та не допустити легалізацію влади терористичних угрупувань в цьому регіоні.
Вважаємо, що центральні органи влади та місцеве самоврядування в цей складний та відповідальний для України час повинні усе робити для того, щоб зберегти територіальну цілісність держави та захистити її суверенітет».
Депутат обласної ради Петро Добромільський зачитав Звернення громадськості, лікарів району, голів сільських та депутів районної і обласної рад Іршавського району до ВРУ, КМУ, Президента України щодо недопущення зменшення видатків на медицину.
Майже усі питання, які винесено на сесію районної ради, обговорювалися на засіданнях постійних комісій. Тому майже одностайно депутати проголосували за прийняття програм про: формування позитивного інвестиційного іміджу та залучення інвестицій в економіку району на 2016-2020 роки; розвиток транскордонного співробітництва в районі на 2016-2020 роки; розвиток земельних відносин в Іршавському районі на 2016 рік; підтримки депутатами районної ради закладів бюджетної сфери та інфраструктури населених пунктів району на 2016 рік; харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах Іршавського району на 2016 рік. Найбільше списи ламали депутати навколо обговорення програми гарячого харчування школярів. Водночас це питання їх і об’єднало: депутати погодилися з пропозицією райдержадміністрації про виділення необхідних коштів на харчування.
Із інформацією про внесення доповнень до рішення районної ради від 22.12.2015 року №30 «Про затвердження програми фінансової підтримки громадських організацій на 2016 рік» виступила начальник відділу з питань внутрішньої політики, зв’язків з громадськими організаціями і засобами масової інформації райдержадміністрації Оксана Вовканич.
Про використання коштів на виконання заходів і завдань, визначених районними бюджетними програмами у 2015 році; про внесення змін до рішення районної ради від 21 січня 2016 року №50 «Про районний бюджет на 2016 рік» (нова редакція) та про затвердження звіту про виконання районного бюджету за 2015 рік інформувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Симчик.
Начальник відділу управління майном спільної власності територіальних громад, сіл, міста району Віта Чорноличак інформувала з питання переліку об’єктів та інвентаризації майна комунальної власності станом на 01.01. 2016 р., про призупинення на 2016 рік дії пункту 3.2 розділу 3 «Орендна плата» договорів оренди майна об’єктів, що належать до спільної власності територіальних громад сіл, міста району у частині індексації орендної плати і про передачу в оренду нежилих приміщень в будівлі спільної власності територіальних громад сіл, міста району.
На сесії районної ради було порушено також ряд інших важливих питань.
Під час обговорення порядку денного активними були заступник голови райради Володимир Половка та депутати районної ради Ганна Белей, Ольга Хандра, Петро Станко, Юрій Фельцан, Ольга Чедрик, Євгеній Савко, Володимир Білинець.
У роботі сесії взяв участь і виступив голова райдержадміністрації Олександр Горін.

Василь ШКІРЯ