- Нове життя - https://nz-ir.com -

КОНСТРУКТИВНИЙ ДІАЛОГ ВЛАДИ І ГРОМАД

Якщо в людини певна проблема суспільної ваги, то майже завжди звертається по допомогу в першу чергу до сільської ради. Тому сільські голови якраз дуже добре орієнтуються у тих питаннях, які турбують людей. Зміни до законодавства, ціни на газ та електроенергію, автотранспортний рух в зимовий період, харчування дітей в дитсадках, вивіз сміття тощо. Все це на слуху, жваво обговорюється у наших з вами домівках. Днями в райдержадміністрації відбулася розширена нарада з сільськими головами та керівництвом багатьох районних установ, на якій порушувалося чимало питань якраз із згаданого вже переліку. Провели нараду голова райдержадміністрації Олександр Горін, голова райради Віктор Симканинець, заступник голови райради Володимир Половка. Цю нараду цілком можна вважати діалогом, який буде корисним для всіх.
Скажімо, реєстрація і зняття місця проживання з квітня має перейти до повноважень сільських рад. Постає питання формування бази даних і самого механізму здійснення цієї процедури. Зрозуміло, що від цього поповнюватиметься місцевий бюджет.
Є відповідний лист з Міністерства охорони здоров’я про скорочення більше чотирьох десятків ліжок в сфері медицини. За цим стоять робочі місця. Зрештою, і хворих, на жаль, не поменшало. Позиція керівництва району однозначна: відстоювати людей.
Щодо електроенергії, то виникали запитання про забезпечення постійної напруги, часті випадки її крадіжок з боку населення. Зазначалося, що при наданні субсидій є труднощі у зв’язку з тим, що власником будинку може вважатися по паперах, приміром, ще дід, а користується благами і претендує на субсидію зять, тобто людина вже з іншим прізвищем.
В контексті обслуговування населення газовою службою йшлося про своєчасний запуск відповідних приладів, особливо для учасників АТО. Також сільські голови вимагали роз’яснення, чому узаконення однієї установи коштує, образно кажучи, тисячу гривень, а такої іншої, приміром, три тисячі. Сільські голови висловилися за те, щоб представники районних служб по газу та електроенергії проводили виїзні прийоми на місцях.
Було роз’яснено те, що субсидія робиться на рік, з врахуванням літніх та зимових тарифів. Наголошувалося на тому, що зекономлений газ чи електроенергію людина, яка має субсидію, може використати в наступних місяцях. Сільських голів ознайомлено, які категорії населення отримуватимуть фінансову допомогу по доходах.
Цьогоріч підсипка вулиць взимку проходила жвавіше, як в попередні роки. Все це завдяки співпраці райавтодору з сільськими головами. Звучала пропозиція надати в районну раду перелік ремонту доріг за останні десять-п’ятнадцять років.
Стосовно вивезення сміття діалог був неповним, позаяк не було всіх учасників розмови. Надійшла пропозиція не піднімати тарифи на вивезення сміття, посилити роботу щодо його сортування на полігоні в Дубрівці.
Чимало уваги приділили автобусному перевезенню людей, особливо тих рейсів, які обслуговують Дубрівку, Лисичово, Чорний Потік. На думку сільських голів, в цьому плані відповідній районній установі треба більш системно працювати.
Окремі питання стосувалися фінансової дисципліни бюджетних установ. Жвава дискусія розгорілася при обговоренні харчування дітей у дитсадках.
Як підсумок – такі розширені наради-зустрічі у формі діалогу проводитимуть регулярно, адже вони допоможуть зняти певну напругу в суспільстві на місцях з тих чи інших питань.
Іван КОПОЛОВЕЦЬ.