Версія для друку Версія для друку

Прийняті відповідальні рішення

Другому засіданню другої сесії районної ради VІІ скликання передувала інтенсивна робота депутатів впродовж кількох днів на засіданнях комісій. На них народні обранці серйозно опрацювали всі питання порядку денного, що був сформований попередньо.
Проте на президії районної ради під головуванням Віктора Симканинця, до якої окрім нього та його заступника Володимира Половки входять голови депутатських фракцій і груп, голови постійних депутатських комісій, представлених у нашому органі місцевого самоврядування, розглянули ще дві актуальні питання. А частину питань із попередньо затвердженого порядку денного відклали, щоб доопрацювати.
Депутат райради Станіслав Сухан вніс пропозицію поновити таку форму роботи як засідання спільних комісій, що доволі успішно практикувалося у період попередньої каденції. Запрошений на засідання президії голова райдержадміністрації Олександр Горін поінформував учасників засідання про зустріч із представниками батьків молодшокласників району, що порушують проблему харчування школярів. До обговорення нагальної проблеми активно долучилися, окрім керівників району, депутати Ганна Белей та Ольга Чедрик. Ганна Дмитрівна зауважила присутнім на майно, що ним дотепер користувалися підприємці, що харчували дітей. Начальник фінуправління РДА Оксана Симчик наголосила на тому, що воно підлягає обов’язковому поверненню. Як один із варіантів розв’язання проблеми з харчуванням дітей, Ольга Чедрик запропонувала подумати над ідеєю спеціалізованого комунального підприємства.
Голова комісії Іван Матіко та Станіслав Сухан загострили питання фінансування позашкільних установ.
***
Перед відкриттям сесії голова благодійної місії «Благая вість» Іван Бабич вручив керівникам району та депутатам оригінальне видання Біблії на українській мові у канонічному перекладі Івана Огієнка.
Сесію відкрив і вів голова ради Віктор Симканинець. Віктор Андрійович запропонував хвилиною мовчання вшанувати пам’ять тих українських героїв, що загинули, захищаючи територіальну цілісність і незалежність Батьківщини у боротьбі із сепаратистами.
Голова ради поінформував депутатів про події та заходи, що здійснені в районі за участю районної ради, депутатів, громадського активу із часу проведення першого засідання другої сесії, яке відбулося 22 грудня 2015-го року.
Для озвучення повідомлень, депутатських запитів та відповідей на них головуючий надав слово керуючому справами райради Євгену Свириденку.
Добре опрацьовані попередньо на засіданнях постійних комісій питання порядку денного практично не викликали ні запитань, ні зауважень у депутатського загалу та запрошених на сесію міського та сільських голів. Проте доволі списів було поломано по питанню «Про районний бюджет на 2016 рік» (нова редакція) та встановлення батьківської плати за харчування дітей у ДНЗ району. По останньому активну дискусію вели як депутати І.Матіко, Г.Белей, Ю.Фельцан, та сільські голови М. Васько, Я. Пальок, В. Малиновський, начальники управлінь РДА: освіти – Є. Яцканич та фінансового – О. Симчик. Депутати одноголосно прийняли рішення, відповідно до якого 70 відсотків від вартості харчування дітей оплачуватимуть батьки, а інша частка покриватиметься за рахунок бюджету.
Щодо бюджетного питання, то редакція у наступному номері надасть газетні шпальти для виступу начальнику фінуправління РДА Оксані Симчик.
Доволі активно вели дискусію депутати та відповідальні працівники апарату райради по питанню затвердження народних засідателів районного суду.
В роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Олександр Горін, заступник голови РДА Іван Мошкола, керівник апарату РДА Олег Козенюк, начальник Іршавського відділу Хустської місцевої прокуратури Олег Опішняк, начальник Іршавського відділення поліції Юрій Огняник.
Михайло ІСАК

Ваш отзыв

Ваш коментар