Версія для друку Версія для друку

зірка ясна засяяла

Уже стало доброю традицією в день святкування Старого-Нового року проводити районний фестиваль вертепів і колядницьких колективів «Іршавський бетлегем». Його мета – збереження народних традицій і звичаїв, пов’язаних із Різдвом Христовим. До уваги береться усе – і виконання колядок, і костюми та декорації, і артистизм учасників святкового дійства.
Колона учасників фестивалю формується біля залізничного переїзду і направляються на головну площу міста. Кого там тільки не було: і янголи, і три царі із святими дарами, і пастухи, і чорти, і смерть…
Урочисто линула над Іршавкою колядка:
Небо і Земля, (2)
Нині торжествують
Ангели й люди (2)
Весело празнують.
Христос родився, Бог воплотився
Ангели співають, царіє вітають,
Поклони віддають, пастирі грають,
«Чудо, чудо!» − повідають.
Учасників святкового дійства із новорічно-різдвяними святами привітали голова РДА О. Горін, голова райради В.Симканинець, міський голова С.Бобик та начальник управління культури облдержадміністрації Юрій Глеба. Вони побажали їм вдалих виступів, а глядачам – приємного видовища.
Святкову програму розпочав обрядово-фольклорний ансамбль «Іршавська родина». Вдало виступили зразковий ансамбль «Кирниченька», народні фольклорні ансамблі «Конвалія», «Іршава», зразковий театр «Пролісок», бетлегеми Лисичова, Климовиці, Довгого, Осою, Сільця, Нижнього Болотного, Білок…. Усього 24 колективи. Вони нагороджені спільними подяками райдержадміністрації та райради.
Учасники святкового дійства водночас мали можливість оглянути виставку-продаж робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар