Версія для друку Версія для друку

Оксана Фулитка поповнила спілчанські ряди

Приємна звістка надійшла з Києва – Оксану Фулитку з Іршави прийняли у члени Національної спілки письменників України.
Незважаючи на те, що О.Фулитка свого часу закінчила економічний факультет УжНУ, вона із десятирічного віку творить духовне багатство і красу – пише казки, які служать вихованню підростаючого покоління.
Народилася вона у червні 1988 року у місті над Іршавкою. Закінчила Іршавську ЗОШ І-ІІІ ступенів №2.Потім був вуз і робота в Мукачівській об’єднаній державній фінансовій інспекції…
Для діток важливі перші кроки до пізнання навколишнього світу, моральних стосунків. А казка дозволяє відчути прекрасне. Автор через казку мріє навчити маленьку людину ввічливості, робити добро, уміти ділитися радістю з іншими. У цьому вбачає сенс творчості Оксана Фулитка.
У 2008 році вона брала участь у з’їзді молодих літераторів, де познайомилась і з початківцями авторського слова і, звичайно, з авторитетними письменниками: Петром Ходаничом, Андрієм Дурундою, Михайлом Рошком, Христиною Керитою та іншими. І саме Петро Михайлович Ходанич посприяв і дав поштовх для видання першої збірки ліричних оповідей «Казки від Сонька», яка вийшла у світ 2010 року у Всеукраїнському видавництві «Карпати».
Через рік для маленьких читачів і їхніх батьків вийшла друга збірка – «Герої казкового замку». 2012 року друкувалась у збірці творчості молодих авторів Закарпаття «Online покоління». А 2013 року вийшла третя збірка «Казки однієї ночі». До всіх трьох збірок художником-ілюстратором стала теж випускниця Ужгородського національного університету, подруга дитинства, кума Ганна Ревера, яка зуміла талановито, яскраво відобразити в малюнках все те, що написано на аркуші.
Казка потрібна не тільки найменшим. Без неї не обійтись і дорослим. Тому що в будь-якому віці завжди залишається сподівання на диво, віра в те, що мрії збуваються. Так було завжди, так є і так буде.
О.Фулитка творить літературну казку. Усі вони – про добро і зло, про правду і брехню, про радість і смуток, а головне – про мрії, які мають збуватися, бо ж вони дитячі й тому завжди щирі, повчальні. Прочитавши їх, обов’язково відкриєш для себе напрочуд широкий, розмаїтий, яскравий образ світу в усьому його багатстві й неповторності.
Молода письменниця постійно в творчому пошуку. Вона вибудовує свої власні казкові світи. У казковій оповіді «Білі слони, які люблять колядки» у Різдв’яну ніч із маленькими колядниками сталося справжнє диво. Коли вони вже подумали розійтися по домівках, аж раптом почувся дивний звук із гір. То співала слониха, і її маленькі слоненята. Виявляється, кожної Різдвяної ночі вони радіють разом із нами. «Ось подивіться на гори, − закінчує свою оповідь О.Фулитка, − і ви побачите обриси цих дивовижних творінь».
Та на цьому Різдв’яні дива не закінчуються. У казці «Дива Новорічної ночі» одна із героїнь, яку звати Соня, злетіла з ліжка і полетіла сонною кімнатою. У каміні догорав вогонь, в кімнаті були сутінки і лише ялинка випромінювала різнокольорові промінці. Соня не вірила що літає, але коли подивилася вниз, то побачила, що її ноги високо від підлоги. Та раптом Дід Мороз і Снігуронька, які нерухомо стояли під ялинкою, ожили. Дід Мороз почав хитати ліхтарем, який тримав у руці, в внучка – Снігуронька весело витанцьовувала і співала. Потім вони взяли Соню за руки і всі разом танцювали.
Мудрі уроки подає Тарасик із казки « У країні Курамбу…». Саме завдяки йому ворогам не вдалося зруйнувати місто. Він діяв рішуче: « Я згоден взяти на себе командування, − мовив Тарасик. – Ви, казали, що вороги сильні і жорстокі, а ми переможемо їх розумом, обіцяю!». Так і сталося. Тільки в кінці казки дізнаємося, що то все наснилося хлопцеві.
Вчать добру маленького читача і казки «Карасик у морі», «Карасик відкриває кафе», «Дельфін і русалка», «Краб», «Сніжинки-балеринки», «Про вовчика і лисицю», «Жабенята» та ін. Секрет казкової оповіді має свою особливість: дійсність відображена в ній не з фотографічною точністю, а мовби відбито в чарівному свічаді – через гру уяви і вигадки. Однак це не позбавляє казку зв’язку із реальністю. Навпаки, саме реальність визначає її ідею, зміст, образи героїв, мову.
Оксана Фулитка засобами художнього слова намагається відповісти на дитячу цікавість пізнавати, вивчати, знаходити в усьому пояснення. І це їй вдається.
До речі, виставу-казку «Уроки ввічливості» поставив зразковий дитячий музично-драматичний театр «Пролісок» Іршавського районного будинку культури (керівник Василь Філеш).
Героями творів Оксани Фулитки стають зорі, місяць, риби, голубка і, звичайно, тваринка, якої ще не було на землі – Пумсік. Усі вони допомагають малечі пізнавати природу рідного краю.
А наразі привітаймо Оксану Фулитку із вступом у спілчанські ряди. Нових Тобі творчих здобутків!

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар