Версія для друку Версія для друку

ЗАКОХАНА У СВОЮ РОБОТУ

Далекого серпневого дня 1974 року до маленького гірського села Бронька, що на Іршавщині, прибула гарна тендітна дівчина. Сільські хлопці одразу зацікавилися незнайомкою – хто така і звідки? І як вони були приємно вражені, дізнавшись, що це новий художній керівник будинку культури. Красунею із великими чарівними чорними очима виявилася Любов Ганчіч, уродженка міста Іршава, випускниця Хустського культурно-освітнього училища. Сільський голова Ганна Трикур запримітила талановиту дівчину ще під час проходження нею практики, тому і посприяла у працевлаштуванні Любові. «Буду допомагати, але буду й вимагати», – говорила сувара «головиха».

Ці слова не злякали юну випускницю. Будучи від природи працелюбною і творчою особистістю, Любов миттєво влилася у вир культурного життя села.

Їй сподобалися жителі цього квітучого куточку Карпат – голосисті, співочі та добросердечні. У будинку культури активно запрацювали: хор, драматичний гурток, вокальний ансамбль, солісти-вокалісти, фольклорно-обрядовий колектив, тощо. Будинок культури став улюбленим місцем відпочинку молоді.

Тут знайшла Любов і своє кохання. Її вподобав молодий і талановитий місцевий леґінь на ім’я Василь. Випускник Ужгородського училища прикладного мистецтва Василь Філеш очолив сувенірний цех Іршавського районного міжколгоспного лісгоспу. Велике кохання привело до весілля, після якого чоловік став незмінним супутником її сімейного і творчого життя.

Через деякий час сім’я переїхала до міста Іршава. З 1977 року Любов Михайлівна – інструктор Іршавського районного будинку культури, де організувала агітаційно-художню бригаду та вокальний ансамбль, учасниками яких стали працівники районних бібліотеки та будинку культури, а з 1979 року і донині Любов Михайлівна – провідний методист.

Сорок років роботи у культурі не згасили молодого запалу. Енергія та ентузіазм не тільки залишилися, але й примножилися.

Любов Філеш – людина багатогранна. Вона – чудова жінка, матуся, бабуся, господарка. Переймаючись найголовнішим у своєму житті – сім’єю, вона не забуває і про улюблену роботу. Як та невтомна бджілка, зранку до ночі – в клопотах. Але вони приємні. Не багатьом людям щастить працювати за улюбленою професією й діставати від цього істинне задоволення. А ось Любов Михайлівна отримала такий подарунок долі. Не кожна людина працюватиме у культурній сфері. Для цього потрібні талант, організаторські здібності, комунікабельність. Усіма цими обдаруваннями Любов Філеш і володіє. А додаймо до цього ще й великий досвід, яким із радістю ділиться з молодим поколінням.

Як провідний методист Любов Михайлівна допомагає клубним працівникам у роботі, в організації та проведенні масових заходів, узагальнює кращі досвіди роботи, розробляє методичні матеріали, сприяє організації та впровадженню нових свят, фестивалів, народних обрядів і звичаїв, організовує роботу з дітьми, підлітками, молоддю, сім’ями, людьми з обмеженими фізичними та психологічними можливостями, проводить районні семінари з актуальних питань сьогодення, тощо. Об’сяг роботи немалий. Але це її не лякає. Вона закохана у свою роботу, вона нею живе.

Любов Філеш – ініціатор та організатор районних фестивалів родинної творчості «Родинні скарби Іршавщини» (з 2004 року), «Таланти багатодітної родини» (з 2010 року), духовного співу та виставки пасхальної атрибутики «Да святиться ім’я Твоє» (2005–2015), районного фестивалю творчих особистостей людей із обмеженими можливостями «Повір у себе», районної акції «Тобі, Україно» (до Дня Незалежності) з 2005 року, дворічної культурно-мистецької акції «Мистецтво одного села» (2003–2004), мистецьких заходів: «Знати свої права – наш обов’язок», «Охорона праці очима дітей», «Писанка від Гамори», «Красується писанка Іршавщини», «Іршавська писанка воїнам АТО» та інших.

Разом із чоловіком Василем Філешом, головою народного об’єднання художників та народних майстрів «Колорит Боржави» Іршавського районного будинку культури, організовує районні, обласні персональні виставки робіт художників та майстрів народних художніх промислів, майстер-класи.

Програма семінарів, творчих лабораторій, семінарів-нарад та інших, які організовує і проводить Любов Михайлівна, надзвичайно насичена. Окрім виступів лекторів використовуються й інші форми роботи: круглі столи для обміну досвідом, практичні заняття з написання сценаріїв масових заходів, концертних та видовищно-ігрових програм тощо.

У 2012 році Любов Філеш організувала і провела районний семінар клубних працівників на тему «Підвищення рівня правосвідомості та правової культури серед різних категорій населення – актуальні завдання закладів культури сьогодення». Вона сама відкрила цей захід і виступила з питання «Робота клубних закладів із правового виховання серед різних категорій населення».

Любов Михайлівна проводить також семінари на базі кращих закладів культури району. Один із таких відбувся у селі Ільниця з метою вивчення, удосконалення співпраці з різними структурними підрозділами культурно-дозвіллєвого комплексу, активізації клубних закладів у сільській місцевості, пошуку нових, інноваційних форм роботи культурного обслуговування населення, привернення влади до проблем культури села. Клубні працівники мали змогу на практиці переконатися, яких високих результатів можна досягти, якщо вміло співпрацювати з органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, освітянськими закладами, церковними громадами села, залучати підприємців до спонсорської діяльності.

У 2013 році пройшов районний семінар на базі села Приборжавське на тему «Духовність і культурна спадщина – пріоритетні напрямки роботи сьогодення».

Духовна і культурна спадщина – безцінна скарбниця історичного досвіду багатьох поколінь у сфері духовної та матеріальної культури, відродження, збереження і популяризація традицій, звичаїв, свят, виховання патріотичних почуттів. Виступи учасників семінару засвідчили, що район має значний потенціал духовної та культурно-мистецької спадщини, яка зберігається та примножується молодим поколінням.

У 2014 році на базі районного будинку культури відбувся районний семінар «Роль закладів культури з організації сімейного, родинного дозвілля». І тут провідний методист Любов Філеш розкрила нові, більш ефективніші форми роботи з творчими особистостями, розповіла, як організувати сімейне дозвілля, поділилися успіхами над створенням бази даних творчих сімей, родин. Показовим масовим заходом було вшанування багатодітних матерів, матерів-героїнь району.

Любов Філеш – не тільки чудовий методист, а й музикант, театрал, організатор, ведуча, і просто, добра та чуйна людина. Окрім різних методичних розробок, сценаріїв висвітлює культурне життя району на сторінках преси та інших засобах масової інформації. До чого б не бралася – все їй під силу.

Багато вже встигла зробити Любов Михайлівна, але найголовнішим у її житті залишаються діти, які продовжують творчу справу своїх батьків. Донька Діана закінчила з відзнакою Київський національний університет культури та мистецтв, в якому і залишилася працювати бібліотекарем. Син Василь – випускник режисерського факультету цього ж навчального закладу. Нині працює режисером-постановником зразкового аматорського музично-драматичного театру «Пролісок». Він, як і батько, який є ще й автором-піснярем, чудово співає. Вони – лауреати всеукраїнських та міжнародних конкурсів, випустили музичний альбом «Ой, Марічко, файна чічко». Працюють над другим альбомом «Батьківська криниця».

Неможливо описати всього, що робить Любов Михайлівна, адже вона постійно у творчій праці.

 

Людмила ВЕКЛЮК.

Ваш отзыв

Ваш коментар