Версія для друку Версія для друку

Раціонально розпорядитися наявними коштами

У залі засідань райдержадміністрації відбулася нарада-семінар з головними розпорядниками коштів місцевих бюджетів району. Провів нараду заступник голови РДА Іван Мошкола. У ній також взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Ігор Павлишин, начальник фінуправління Іршавської РДА Оксана Симчик, очільники сільських рад району, а також головні бухгалтери. На порядку денному поставили ряд питань, що стосуються коштів місцевих бюджетів району, зокрема, про особливості формування місцевих бюджетів району на 2016 рік. Про закінчення поточного бюджетного року і очікуване виконання дохідної частини місцевих бюджетів району за 2015 рік поінформувала Оксана Симчик.

Щодо стану освоєння коштів фонду закладів бюджетної сфери та коштів іншої субвенції, виділеної з обласного бюджету на проведення ремонтних робіт у закладах бюджетної сфери району та на ремонт доріг місцевого значення в Іршавькому районі у 2015 році, висвітлила Євгенія Онисько − заступник начальника – начальник бюджетного відділу фінансового управління Іршавської РДА. Співдоповідачами виступили Петро Горзов – начальник управління Державної казначейської служби в Іршавському районі та Богдан Сич – начальник філії Іршавського райавтодору.

Оксана Михайлівна закцентувала увагу на тому, що, 8 липня 2010 року вступив у дію БКУ, яким визначаються правові засади функціонування бюджетної системи України, її принципи, основи бюджетного процесу і міжбюджетних відносин та відповідальність за бюджетні правопорушення. Статтею 75 БКУ регламентується порядок складання проектів місцевих бюджетів на відповідний бюджетний період. Законом України від 28.12.2014 року №79-VІІІ «Про внесення змін до БКУ щодо реформи міжбюджетних відносин», відповідно до цього закону внесено ряд суттєвих змін до діючого БКУ, у тому числі і до положень, що стосуються місцевих бюджетів. Статтею 88 регламентуються видатки, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення. Відповідно до пункту 1 цієї статті, до видатків з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення належать видатки на утримання: органів місцевого врядування сіл, селищ, міст районного значення (тобто сільських та міської рад). На підставі ЗУ від 28.12.2014 року №79-VІІІ зі статті 88 виключено: видатки на освіту, у т.ч. на дошкільну освіту, загальну середню освіту, навчально-виховні комплекси, дошкільний навчальний заклад – загальноосвітні навчальні заклади І ступеня. Також виключено п.3 ч.1 − видатки на сільські будинки культури, бібліотеки, центри дозвілля, інші клубні заклади. Такі видатки, починаючи з 1 січня 2016 року будуть здійснюватися з районного бюджету відповідно до підпункту «а» пункту 2 та пункту 5 частини 1 статті 89 БКУ. Також Оксана Михайлівна звернула увагу присутніх на те, що сільські та міська ради можуть фінансувати свої програми на різні види робіт. Окремо зробила заувагу на передачі коштів у вигляді субвенції, для чого необхідно провести сесії місцевих рад. Відзначила, що проекти рішень з цього питання місцевим радам будуть надіслані електронною поштою. Начальник фінуправління сказала, що розмір зарплати буде підвищуватися протягом року у три етапи. Після доповіді, начальник фінуправління відповіла на запитання, що прозвучали до неї із зали. На запитання Зарічанського сільського голови Марини Васько щодо податків, які поступатимуть до сільрад після передачі, виступаюча відповіла, що податки у сільраді залишаються.

На запитання заступника голови РДА Івана Мошколи щодо неприйняття сесією рішення з передачі майна, вона відповіла, що у такому разі держказначейство не прийматиме документи на фінансування установ. Далі прозвучало запитання Лисичівського сільського голови Ярослава Палька щодо об’єднання громад і повернення навчальних закладів, Оксана Михайлівна відповіла, що буде поетапне об’єднання територіальних громад і все, що забрали, повернуть. Ще одне питання, яке для присутніх висвітлила Оксана Симчик стосувалося закінчення поточного бюджетного року та очікуване виконання дохідної частини місцевих бюджетів за 2015 рік.  Стан виконання дохідної частини бюджету в цілому виконаний на 113%, однак три сільські бюджети не спромоглися виконати свої дохідні частини (Імстичівська, Брідська та Осійська сільради). Звернула увагу сільських голів на те, що головні бухгалтери сільрад щоденно повинні моніторити стан виконання дохідної частини своїх бюджетів, аналізувати видатки та при необхідності провести перерозподіл на що є потреба.

Наступною заслухали доповідь Євгенії Онисько, про стан освоєння коштів Фонду регіонального розвитку на капітальні ремонти закладів бюджетної сфери та коштів іншої субвенції, виділеної з обласного бюджету на проведення ремонтних робіт у закладах бюджетної сфери району та на ремонт доріг місцевого значення в Іршавському районі у 2015 році”, Євгенія Іванівна, відразу ж наголосила, що закінчується бюджетний рік і кошти, виділені з Фонду регіонального розвитку, до 20 грудня 2015 року повинні бути освоєні, оскільки Держказначейство, у випадку їх невикористання, поверне до держбюджету. Далі відзначила, що більше 1 млн. грн. вже освоєно, однак на неналежному рівні вони використані Імстичівською сільрадою (30%), по інших сільрадах, на запевнення сільських голів, кошти будуть використані в повному обсязі. Далі вона привернула увагу керівників органів місцевого самоврядуванян, що на 2 млн. 720 тис. грн. були виділені кошти на ремонт доріг, однак є сільради, які навіть не подали заявки на їх фінансування.

Іван Мошкола наголосив, що на ремонт доріг можна залучати й інших підрядників.

Далі Євгенія Іванівна назвала сільради, які не використали кошти на ремонт доріг, а саме: Довжанська сільрада (119 тис. грн.), Осійська сільрада (238 тис. грн.), Малораковецька сільрада (94 тис. грн.), Ільницька сільрада (75 тис. грн.) і Лозянська сільрада (119 тис. грн.), Брідська сільрада (190 тис. грн.).

Наприкінці наради Євгенія Іванівна ще раз звернулася з проханням до сільських голів щодо прискорення процесу використання коштів. Окремо зупинилася на питанні використання субвенції з ремонту закладів бюджетної сфери, де кошти використані на 56% і назвала сільради, які не використали кошти. У зв’язку із цим сільськими головами були дані пояснення з причин невикористання коштів. Окремо звернула увагу сільських голів на невикористані депутатські кошти з районного бюджету.

У свою чергу Іван Мошкола, звернув увагу присутніх сільських голів на те, що райдержадміністрація не буде нести відповідальність за неосвоєні кошти, а також, ще раз наголосив присутнім головам сільрад, що з 20 грудня 2015 року кошти будуть повернуті.

За матеріалами сайту РДА.

Ваш отзыв

Ваш коментар