Версія для друку Версія для друку

ЗАКЛАДАЄМО ОСНОВУ ВИХОВАННЯ ГРОМАДЯНИНА

Дошкільний вік – один з найбільш відповідальних і важливих періодів у житті підростаючого покоління, в якому починається закладання любові до природи, навколишнього світу, любові до Батьківщини. Від професіоналізму, терпіння і мудрості наших вихователів, їх уваги до внутрішнього світу дитини, залежить те найдорожче, що у нас є – наше життя і наша надія.

На території району дошкільну освіту надають 57 дошкільних навчальних закладів та 2 навчально-виховні комплекси. В цілому, різними формами дошкільної освіти охоплено 4360 дошкільнят.

Особливе місце у здійсненні завдань щодо розвитку суспільного дошкільного виховання належить педагогічним кадрам:  завідувачам, вихователям, музичним керівникам, старшим медичним сестрам, психологам, яких у районі нараховується 449 педагогічних працівників, з них із вищою освітою 210. Ряд вихователів продовжують навчання у вузах України. Всі вони дбайливо плекають у своїх вихованців риси нової людини, всебічно розвивають їх, виховують здоровими, бадьорими, життєрадісними. Саме від їх майстерності, душевної теплоти і материнської любові залежить справа навчання і виховання наймолодших громадян.

Справжніми майстрами у справі виховання підростаючого покоління стали вихователі, які мають педагогічні звання „старший виховательˮ О.О. Поп (Білківський ДНЗ №2), Г.І. Шелельо (Климовецький ДНЗ), М.М. Гончарук та Г.М. Король (Іршавський ДНЗ №3), Т.А. Гелетей (Доробратівський ДНЗ), О.І. Балог (Білківський №3), О.І. Шкріба (Загатянський ДНЗ №1), Н.А. Стадник (Іршавський ДНЗ №2) та Г.Ю. Василинець (Малораковецький ДНЗ).

Великі можливості виховувати в дітей любов до прекрасного, і зокрема до музики мають музичні керівники дошкільних установ. Завжди цікаво і змістовно на високому науковому та методичному рівні проводять різні музичні заходи: Е.О. Фірцак (Білківський ДНЗ №1), Л.Ю. Петер (Білківський ДНЗ №2), С.Ф. Матіко (Ільницький ДНЗ №1), М.І. Боршош (Заболотнянський ДНЗ), Р.І. Биба (Імстичівський ДНЗ №1), Н.В. Продан (Лисичівський ДНЗ), М.І. Маланка (Довжанський ДНЗ №1) та С.В. Кормош (Вільхівський ДНЗ) на яких вводять дітей у світ прекрасного, вчать слухати і розуміти музику.

Про це яскраво свідчить дитячий фестиваль „Веселі нотки, який проводиться у нас щорічно.

Дошкільні навчальні заклади району брали активну участь у Всеукраїнському фестивалі дитячої творчості „Сузір’я талановитих дошкільнят. За підсумками ІІ-ого етапу з номінації гри на музичних інструментах дошкільнята Ільницького ДНЗ №1 зайняли І місце.

У районі знайшли прописку такі масові заходи, як дитяча спартакіада „Веселі старти та спартакіада для працівників дошкільних установ.

Нині при 28 дошкільних навчальних закладах діє психологічна служба, яка допомагає вихователям, батькам розкрити або уникнути проблеми у вихованні та навчанні дитини. Консультує по створенню оптимальних умов для гармонійного розвитку особистості кожної дитини. Особлива роль психологічної служби у підготовці дітей до школи.

Серед досвідчених, творчих педагогів варто згадати  завідувачів дошкільними установами, таких як: Г.В. Алфелді (Горбківський ДНЗ), О.В. Романець (Довжанський ДНЗ №1), Н.П. Сочку, М.С. Ломага, М.М. Котубей, М.Ю. Трикур  (відповідно Ільницький ДНЗ №1, №2, №3, №4), С.І. Петровці, Г. І. Мийсарош (Іршавський ДНЗ №3, №4 ), С.С. Костак (Сілецький ДНЗ №1), О.Д. Ледней  (Броньківський ДНЗ), Г.М. Станинець (Арданівський ДНЗ), Г.Ю. Калій (Доробратівський ДНЗ), П.І. Райду (Сухівський ДНЗ) та К.І. Ісак (Приборжавський ДНЗ №2).

Педагогічні колективи дошкільних навчальних закладів, органи місцевого самоврядування спрямовують свої зусилля на створення належних умов для повноцінного розвитку дітей дошкільного віку, на поліпшення навчально-виховної роботи з ними, здійснюють прогнозування та удосконалення  існуючої мережі дошкільних навчальних закладів з урахуванням демографічної ситуацї в районі. До кінця року планується збільшити охоплення дітей дошкільною освітою за рахунок відкриття груп на базі Брідського та Сілецького №2 дошкільних навчальних закладів.

Великим здобутком влади є те, що за останні роки стабільно працюють всі дошкільні установи, жоден не закривався, навпаки в селі Смологовиця у якому був відсутній дитячий садочок, реорганізовано школу в навчально – виховний комплекс, де відкрито одну дошкільну групу, замінюються вікна та двері на металопластикові, розширюється штат працівників.

 

Ганна Фулитка,

 головний спеціаліст по  дошкільному вихованню  відділу освіти Іршавської РДА

Ваш отзыв

Ваш коментар