Версія для друку Версія для друку

ІРШАВА ВТІЛЮЄ ЗАХОДИ З ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ У ДИТСАДКАХ

У районному центрі є чотири дошкільні навчальні заклади. Вони  приймають понад півтисячі  маленьких містян. Протягом останіх років робота міськвиконкому була спрямована на поліпщення матеріально-технічної бази садочків. Зокрема, особлива увага  приділялася втіленню заходів з енергозбереження, що приносить  певну економію бюджетних коштів та забезпечує комфортні умови перебування   діток у закладах.

Як показує досвід, найголовнішим фактором у виконанні завдань з енергозбереження є системність та послідовність у роботі. Так, одним із прикладів реальної економії електроенергії, газу, паливних дров, а разом із цим дотримання, на відповідному рівні, всіх санітарних норм і температурних режимів у приміщеннях є ДНЗ №1. Як відомо, тут було проведено повну реконструкцію будівлі. У співфінансуванні  з Євросоюзом Іршавська міська рада виконала проект під назвою «Через енергію надихаємо майбутні покоління», в рамках якого проведено утеплення фасаду будівлі, капітальний ремонт системи опалення, встановлення сонячних колекторів. Крім того, виконано повну заміну старих вікон та вхідних дверей на нові металопластикові, встановлено  котли на твердому паливі.

Зараз на черзі дитячий дошкільний навчальний заклад №3. 14 вересня, тут розпочалися найочікуваніші роботи – утеплення фасаду будівлі.

 Протягом тижня підрядникам вдалося утеплити одну стіну майже повністю. У роботі використовують теплоізоляційні мінеральні плити, що забезпечить утримання тепла всередині будівлі. Відновлюють і всі відкоси навколо вікон та вхідних дверей, де також були чималі втрати тепла.

За словами керівника дошкільного закладу Світлани Петровці, за згодою батьків навчально-виховний процес не призупиняли. Заради безпеки дітей зі сторони, де тривають роботи, вхід-вихід перекритий.

Звісно є певні незручності, але, як колектив так і батьки іршавських малят готові миритися з ними, адже  результатом усього процесу   стане покращення умов та безпека дітлахів у садочку.

Робота з утеплення фасаду будівлі у цьому закладі це останній крок у цілісній системі з енергозбереження, адже  як відомо, у ДНЗ повністю замінено вікна і двері на нові, а також проведено капітальний ремонт системи опалення.

Нагадаємо, що розпочатий проект виконується при підтримці  програми ПРООН/ЄС, яка надає грант в розмірі 10 тис дол.США. та   співфінансуванні Іршавської міської ради.

Як зазначають у міськвиконкомі, всі зусилля будуть спрямовані для завершення  розпочатих робіт у дитсадку №3, аби у наступному році кошти увагу зосередити на відновленні  дошкільного навчального закладу №2.

Ліана ДЕМЧИК.

Ваш отзыв

Ваш коментар