Версія для друку Версія для друку

«ТУТ ЗГОРІЛИ МОЛОДІСТЬ І СТАРІСТЬ…»

Так образно написав про трагедію, що сталася 22 вересня 1983 року в с. Залужжя Мукачівського району, поет Василь Кузан. Автомобільна катастрофа, про яку замовчувала радянська преса, забрала 29 чоловік. Про те, що автобус за маршрутом «Мукачово-Арданово» врізався в автоцистерну і вмить спалахнув страшний вогонь, першим сповістив світу «Голос Америки». А в районній газеті «Нове життя» через кілька днів, із благословення партії, з’явилася коротенька інформація, автором якої був Михайло Ціцак.

Очевидці казали, що у лічені секунди спалахнув страшний вогонь, язики якого лизали все живе. Люди гинули на очах, мов осіння трава. Встигли врятуватися лише ті, які вистрибнули із палаючого автобуса.

Кілька років тому завдяки колишньому голові райради Степану Бобику на місці трагедії з’явився Пам’ятний знак. Його автор – відомий скульптор Михайло Белень.

 Тут ніколи не в’януть квіти, — каже священик о. Ярема з Арданова. – Тоді на місці аварії загинуло 18 чоловік. А згодом у лікарні від больового шоку та опіків різного ступеня тяжкості загинуло ще 11 чоловік. Найменшій жертві було 3, а найстаршій – 78 років. Найбільше жертв було з Арданова – 13 осіб.

Цьогоріч запалити свічку та помолитися за упокій душ загиблих до Пам’ятного знаку, що встановлений на місці трагедії у 2003 році, прийшли голова райдержадміністрації Олександр Горін, керівник апарату райдержадміністрації Олег Козенюк, депутати районної ради Петро Король, Костянтин Хрипта.

Петро Король, за дорученням голови райради Івана Савка, вручив грамоти райради архієпископу Феодору, єпископу Мілану Шашіку та колишньому голові Залужанської сільради Василю Горвату за проведення щорічного богослужіння на місці автокатастрофи.

У панахиді взяли участь священики православних і греко-католицьких громад.

Василь ШКІРЯ

Ваш отзыв

Ваш коментар