Версія для друку Версія для друку

ТУРИЗМ – ЯК ОСНОВНИЙ ВИД ПІЗНАННЯ СВІТУ Й ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ЛЮДИНИ

Подорож за межі свого постійного проживання залишає у пам’яті незабутні спогади, враження, емоції та почуття. У свідомості формуються власні знання про природу, людей та їх побут, звичаї окремих народів чи національностей. Найголовнішим є те, що у туриста формуються життєві цінності, особиста  активна суспільна позиція, бажання робити добре для загальнолюдського блага.

Особливо все це має «супер» актуальне значення для учнівської та студентської молоді. За період роботи станції близько 25 тисяч  учнів району пройшли школу дитячо-юнацького туризму. Сьогодні багато з них є уже авторитетними педагогами та організаторами туристичної діяльності. Серед них  – О.Д. Осійський – теперішній заступник директора, А.В. Рябець – методист,  В.В. Васильцюн, І.І. Жідов –  теперішні керівники гуртків райСЮТур, В.В. Жупанин – директор ДЮСШ,  М.І. Сенина – директор туристичного табору «Зачарована долина», В.П. Горячкін – викладач торговельно-економічного коледжу в м.Ужгороді та багато інших. Багато теперішніх педагогів , що пройшли школу «юного туриста», передають відданість і захоплення туризмом своїм вихованцям.

 Сьогодні наш колектив є одним із авторитетних  впливових центрів у галузі розвитку туризму та рекреації на Іршавщині насамперед та й в області. Свідчення цьому є те, що цього року 9 липня на базі нашого позашкільного закладу проводився одноденний семінар директорів  обласних центрів туризму України. Вони разом із  представниками МОН України предметно ознайомилися з практикою туристсько-краєзнавчої роботи та оцінили її позитивно.

 Принципи всебічного виховання школяра  активними засобами туризму з метою підготовки молоді до активної життєвої позиції покладені в основу  діяльності педагогічного колективу районної станції юних туристів. В минулому 2014/2015 тільки протягом січня-червня цього навчального року проведено  біля 100 екскурсій, походів, експедицій, в яких взяли участь понад  95% наших вихованців. Найактивнішими у цьому напрямку роботи були такі туристсько-краєзнавчі гуртки, де керівниками гуртків є Леся Осійська  при Ільницький ЗОШ І-ІІІ ст. , Ольга Боднар (Довжанська ЗОШ), Михайло   Полянський, Еріка Почоменко (Білківська ЗОШ),  Еріка  Шкіря (Ч.Потік), Оксана Добромірська, Марія Половка, Василь Васильцюн  (Іршавська ЗОШ № 2), Іван  Жідов  (Іршавська ЗОШ № 1), Іван Марканич  (Сухівська ЗОШ І-ІІ ст).   На  змаганннях по спортивному туризму різного рівня взяли участь  понад  200 гуртківців. Доречно відзначити, що ось уже на протязі останніх п’яти років вихованці нашого колективу на кожних змаганнях обласного чи всеукраїнського рівнів посідають призові місця.

Не хотілося б вдаватися до сухих цифр статистики. Разом з тим, їх аналіз дає змогу впевнено говорити про правильність підходу в реалізації поставленої перед нами мети і щонайголовніше про те, скільки особистостей за цей час пізнали для себе навколишній світ. Ми  крок за кроком досягаємо підвищення рівня й якості туристсько-краєзнавчої роботи і в першу чергу готуємо майбутні кадри для її продовження.

 Серед найбільш вдалих заходів можна з впевненістю назвати традиційний щорічний зліт юних туристів Іршавщини у с. Осій, присвячений Дню туризму, декількаденні походи й експедиції з проживанням у наметах та сходженням на такі вершини Карпат як  Говерла,  Бужора, полонина  Кук. Актуальними є автобусні екскурсії по Закарпаттю, по визначних місцях нашої держави, відзначених у відомій загальнодержавній акції «Сто чудес України».  Особливою популярністю серед школярів користуються екскурсії в містах Київ, Львів, Камянець-Подільський, Ужгород ,Мукачево,  Тячів , Міжгіря , Хуст, Виноградів, Берегово.

Цими днями з 25 по 27 вересня команда педагогів нашого колективу в кількості 7 чоловік захищає честь нашого району на 10-их обласних туристських змаганнях працівників освіти Закарпаття.

Звичайно, що тільки при підтримці органів місцевої влади, у тісній співпраці із дирекціями і педколективами ЗОШ й громадськістю можна і треба дбати про розвиток туристично-рекреаційної галузі сьогодні і на перспективу.

 Але така робота могла б бути ще успішнішою, якби в найближчому часі вдалося вирішити ряд проблемних питань. Їх є ще досить багато , але насамперед треба виділити основні, які полягають у наступному.

Питаннями номер один для потреб туристично-рекреаційної галузі  району на наш погляд є:  реанімація вузькоколійки;  введення у експлуатацію басейнів:  сезонного (ур. «Ставліш»)та круглорічного закритого типу (недобудова біля спортивної    школи);  розширення парку відпочинку в м.Іршава, та наповнення його сучасними  атракціонами.

І.Терпай,

директор  райСЮТур,

депутат Іршавської районної ради. 

Б.Ільницький,

 зав.відділом екскурсій, відмінник освіти України

Ваш отзыв

Ваш коментар