Версія для друку Версія для друку

ХІРУРГ ВІД БОГА

Що може бути важливіше здоров´я,радості життя,

яке приносять руки ніжні,ті,що вертають з небуття;

чий труд,чий піт,чиї потуги потрібні хворому в біді,

чия турбота допоможе знов посмішкою сяяти в лиці?

 

Так,звісно,тільки лікаря чесноти,

його опіка,відданість роботі,

його знання та спільна боротьба,

повернуть втрачене здоров´я,

знов вдихнуть життя…..

 

Вдихнуть життя в те тіло,що змарніло від страждань,

від муки,болі,сліз,від відчаю й поневірянь,

тож маймо шану,поважаймо їх,

тих ангелів у білому та їх нелегкий хліб!

Сергій Іванович Бітлян народився 25 вересня 1950 року  на Виноградівщині, в с. Пушкіново, у родині сільських фельдшерів, тому вже змалку відчував тягу допомагати хворим людям, як це робили щоденно та безвідмовно його батьки. Тим більше, що певну кількість років сільський  медичний пункт був розміщений в одній із кімнат власного дому. Був найкращим студентом медичного факультету на своєму курсі (1967-1973 роки).

Трудову діяльність розпочав з серпня 1973 року на посаді лікаря-інтерна з хірургії, в подальшому працював лікарем-хірургом Іркутської дорожньої лікарні № 3 до листопада 1977 року.

З 1977 року працював лікарем-хірургом, лікарем-онкологом, ургентним хірургом Іршавської центральної районної лікарні.

У 1997 році Сергія Івановича призначено завідувачем хірургічного відділення, районним хірургом  Іршавської районної лікарні.

За час медичної практики Сергій Іванович Бітлян виконав майже 7000 оперативних втручань. Одним із перших в районі впроваджував у практику лазерну техніку оперативних втручань та лапароскопічних  методик операцій. Першим у районі  виконав такі складні оперативні втручання, як екстирпація стравоходу, екстирпації прямої кишки та сечового міхура, гастректомія, правобічна та лівобічна геміколектомія при пухлинах кишківника, субтотальне видалення товстої і тонкої кишки при мезентеріальних тромбозах, органозберігаючі операції на шлунку та дванадцятипалій кишці, всі методики пілоропластики та ваготомій. Володіє всіма методиками оперативних втручань на гепатобіліарній системі. Одним із перших виконував операції при травмах серця і серцевої сорочки, на органах грудної клітки, при травматичних розривах артерій та вен. Постійно впроваджує досягнення медичної науки в практику хірургічного відділення Іршавської районної лікарні.

У хірургічному відділенні Іршавської районної лікарні щорічно виконується близько 800 оперативних втручань, із них близько 450 оперативних втручань проводиться завідувачем хірургічного відділення, решта операцій – спеціально підготовленими фахівцями з хірургії, які удосконалюють свій рівень під керівництвом Бітляна Сергія Івановича на заняттях в хірургічному відділенні – в «школах хірурга», запроваджених в хірургічному відділенні Іршавської РЛ з 1997 року. На базі хірургічного відділення Іршавської РЛ проводяться складні оперативні втручання, які по рівню складності відповідають обласним закладам. Показник хірургічної активності є високим, в динаміці за три роки відзначається його зростання вище середньообласного показника .

За особистого сприяння Сергія Івановича Бітляна у 1996 році хірургічне відділення отримало лазерний скальпель для оперативних втручань. У 2006 році придбано великий операційний набір сучасної модифікації. З 2007 року хірургічне відділення повністю забезпечено сучасною ендоскопічною апаратурою  та ультразвуковим  апаратом, що дає змогу обстежувати згідно стандартів МОЗ всіх  хворих хірургічного профілю.

Дисциплінований, вимогливий до себе та підлеглих. Самовідданий роботі, готовий прийти на терміновий виклик до хворого в будь-яку годину дня чи ночі, докладає максимум зусиль для виздоровлення кожного пацієнта.

Поза роботою – порядний сім’янин, батько та голова родини з ВЕЛИКОЇ БУКВИ!!!!  Хоч Сергій Іванович ніколи не належав і не належатиме  тільки дружині, дітям та  внукам . Сергій Іванович Бітлян та Світлана Василівна  виростили та виховали двох прекрасних дітей –  сина Івана та дочку Євгенію. Батьки доклали всі зусилля, щоб діти отримали вищу освіту (син – юридичну, а дочка  – медичну ) і були гідними продовжувачами роду Бітлянів.

ВО ІСТИНУ, Сергій Іванович – ХІРУРГ ВІД БОГА!!! Вся Іршавщина  цінить  майстерність його рук і  ДЯКУЄ ЙОМУ ЗА ЦЕ!!!  А вдячні пацієнти бажають йому доброго здоров’я та довголіття!

Оксана ПЕТАХ,

головний лікар КЗ «Іршавська районна лікарня».

Ваш отзыв

Ваш коментар