Версія для друку Версія для друку

НАШІ РЯТУВАЛЬНИКИ В ЧЕХІЇ

Минулого тижня на виконання угоди про співпрацю між Закарпаттям і краєм Височина Чеської республіки, в рамках проекту «HelpTeamUkraine», проведено спільний міжнародний тренінг. У ньому взяли участь представники Угорщини, Словаччини, України та Чехії. Метою тренінгу було інформування запрошених учасників про систему цивільного захисту Чехії, де основною ланкою є добровільні пожежні команди (гасічі), з можливим послідуючим впровадженням цієї системи в Україні.

Основна тема тренінгу: нарощування потенціалу, покращення співпраці державних та добровільних пожежно-рятувальних команд для протидії паводкам та надзвичайним ситуаціям техногенного або природного характеру.

Показові змагання проводились в м. Пршебіслав, Скрдловіце, Великий Дар, Нове місто, Брно і Требіг. У Чехії цивільний захист лежить в основному на місцевих добровільних пожежно-рятувальних командах.

   Так звані, гасічі в Чехії займаються майже всім: від організації культурно-масових заходів до профілактики виникнення та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (гасіння пожеж, рятування людей на воді та при дорожньо-транспортних пригодах).

Проект профінансований Євросоюзом в рамках програми «СТАРТ» Дунайської регіональної стратегії.

Юрій Химинець,

начальник відділу з питань цивільного  захисту райдержадміністрації  

Ваш отзыв

Ваш коментар