Версія для друку Версія для друку

Запобігти. Врятувати. Допомогти

Відповідно до Указу Президента України від 12.09.2008 року №830 щорічно 17 вересня в Україні відзначається професійне свято – День рятівника.
Не зважаючи на важкі часи, що переживає Україна сьогодні, колектив іршавських рятувальників продовжує виконувати поставлені перед нами завдання, спрямовані на захист краян від стихійних лих та надзвичайних ситуацій. Адже люди, які вибирають професію рятівника, відзначаються особливими рисами характеру: самовідданістю, мужністю, сміливістю, силою волі та дисципліною. Організацію та координацію роботи у сфері цивільного захисту, запобігання та організації реагування на надзвичайні ситуації в місті Іршава та Іршавському районі покладено на Іршавський райвідділ УДСНС України у Закарпатській області та 5-у державну пожежно-рятувальну частину, до складу якої входить також державний пожежно-рятувальний пост в с.Довге. Так, з початку 2015 року особовий склад підрозділів ДСНС району 87 разів виїжджав на гасіння пожеж та ліквідацію їх наслідків. Пожежниками-рятувальниками врятовано значні матеріальні ресурси та людські життя.
Працівники Гірського пошуково-рятувального відділення м.Іршава здійснили 27 виїздів для виконання робіт за призначенням: 13 – виїздів на аварійно-рятувальні роботи, 14 – виїздів та виходів на профілактичні роботи на об’єкти на території туристичної діяльності. Ключову участь співробітники ДСНС беруть в організації роботи по допомозі вимушеним переселенцям в рамках роботи Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов‘язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції.
Вирішенням таких та ряду інших питань й покликана займатись наша служба. «Запобігти! Врятувати! Допомогти!” – ці три слова є девізом служби, який засвідчує гуманність та жертовність цієї професії. Сьогодні в наших рядах люди сильні та витривалі, яким щодня доводиться ризикувати власним життям заради порятунку життя і здоров’я наших громадян. Основний тягар у цій нелегкій справі лягає на плечі рядового та молодшого начальницького складу, за що їм заслужена шана. Саме їхній професіоналізм, самовідданість, зразкове виконання свого обов’язку забезпечує престиж та громадське визнання нашої служби. Саме їм завдячують власним життям десятки наших краян, врятованих з вогняного полону. На їхньому рахунку сотні екстремальних виїздів – з яких вони щоразу повертаються переможцями, демонструючи численні факти мужності та звитяги, готовності прийти на допомогу тим, хто її потребує, чуйності до чужої біди.
За сумлінне виконання своїх службових обов’язків висловлюю вдячність всім начальникам чергових варт, командирам відділень, радіотелефоністам та рятівникам 5-ї Державної пожежної рятувальної частин м.Іршава та Державно-пожежно-рятувальному посту с.Довге. Необхідно відмітити високий професійний рівень при проведенні профілактичної роботи на об’єктах та в населених пунктах району інспекторського складу Іршавського райвідділу УДСНС, які і формують позитивну громадську думку про їх діяльність, підвищують авторитет служби серед населення, обізнаність громадян у питаннях пожежної та техногенної безпеки, чим заслуговують шану та повагу.
Хочеться подякувати за підтримку та розуміння керівництву Іршавської райдержадміністрації, районної ради, міської ради, сільських рад, керівникам силових та контролюючих органів міста та району, а також керівникам підприємств, підприємцям, які допомагають вживати всі можливі заходи щодо зміцнення техногенної і пожежної безпеки в районі, підтримувати матеріально-технічну базу пожежно-рятувальних підрозділів.
Сьогодні ми висловлюємо глибоку вдячність ветеранам нашої служби, які присвятили своє життя справі боротьби з вогнем і сьогодні допомагають нам у розв’язанні щоденних проблем. Це Буряс В.В., Мигович І.І., Свистак Ю.Ю., Токарчук Е.А, Лендел В.В., Порада В.І., Мошкола І.І., Матішинець С.С., Юркович І.А., Савко І.Ф. Мендл В.Й., Глушко М.М., Буряс М.В., Лупак В.Ю., Савко М.М., Зем’янський В.С., Хміль І.Д., Глушко Л.В, які в свій час формували високопрофесійний, відданий справі колектив і на даний період часу постійно приходять на допомогу.
Шановні колеги! Висловлюю вам щиру вдячність за мужність і відвагу, за готовність завжди прийти людям на допомогу та бажаю міцного здоров’я, безмежного щастя, сімейного добробуту, незламної сили волі та витримки. Нехай незгасаюча життєва енергія щодня надає вам сил для звершення благородних справ, а життєва дорога буде сповнена добром, людською шаною і повагою.

Іван Мошкола
начальник Іршавського районного відділу управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій, підполковник служби цивільного захисту

Ваш отзыв

Ваш коментар