Версія для друку Версія для друку

Проблеми легше вирішувати спільно

У попередньому номері нашої газети ми вже повідомляли, що 4 вересня відбулося друге засідання тридцятої сесії районної ради VІ скликання. Відкрив його і вів в.п. голови райради Петро Добромільський.
Присутні вшанували світлу пам’ять усіх тих, хто загинув у військовому протистоянні на Сході країни, відстоюючи незалежність України, та під час конфлікту під Верховною Радою 31 серпня хвилиною мовчання.
Потім П. Добромільський представив нещодавно призначеного на посаду голови райдержадміністрації Олександра Горіна.
П. Добромільський і О.Горін вручили нагороди учасникам АТО. Почесних відзнак удостоїлися Дмитро Березнай, Олександр Гнетило, Ігор Завидняк, Михайло Козуб, Віталій Мустафійчук, Олександр Палюх, Антон Савко, Петро Свирида, Василь Сушанин і Василь Худан.
Окремим депутатам райради і сільським головам було вручено почесні грамоти. Керуючий справами райради Євген Свириденко зачитав депутатські запити та відповіді на них. Головуючий на сесії П. Добромільський озвучив запит про капітальний ремонт даху спортзалу ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 с. Білки.
Свої повноваження склали депутати райради Наталія Хряпина, Іван Боднар, Володимир Половка, Матвій Селянчин та Андрій Андрішко. Їх місця посіли Михайло Яцків, Василь Вовканич, Любомир Рендзей, Юрій Бісьмак, Іван Фанта та Мирослава Бородкіна.
Потім депутати перейшли до обговорення порядку денного. Із інформацією «Про стан законності, заходи щодо її зміцнення на території району та результати діяльності прокуратури за 6 місяців 2015 року» виступив прокурор району Олег Опішняк.
Начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Василь Черепко інформував присутніх про внесення змін до програми «Турбота» щодо здійснення соціального захисту малозабезпечених категорій громадян району 2012-2015 роки». Мова йшла про те, що через цю програму планується профінансувати по 10 тисяч грн. важкопораненим учасникам АТО на лікування та реабілітацію.
Викликало жваве обговорення і питання «Про внесення змін до програми боротьби із амброзією полинолистою в районі на 2012-2015 роки». Депутати запропонували на одній з наступних сесій заслухати начальника відділу агропромислового розвитку райдержадміністрації Миколу Кудрея про використання коштів і обсяг виконаних робіт по даній програмі.
Одностайними були народні обранці і при внесенні змін до програми «Мала преса» та попередження надзвичайних ситуацій і забезпечення безпеки в Іршавському районі на період 2011-2015 роки, а також при затвердженні програми щодо робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання доріг місцевого значення на території району, які знаходяться на балансі служби автомобільних доріг у Закарпатській області на 2015-2018 роки.
До речі, для проведення поточного і капітального ремонту доріг для співфінансування проведення ремонтних робіт доріг, які знаходяться на балансі Служби автомобільних доріг в Закарпатській області, сесією райради внесено зміни до обсягів міжбюджетних трансфертів із районного бюджету низовим бюджетам на 2015 рік. Зокрема, Білківському – 119 тис.грн., Брідському – 290, Броньківському – 338, Великораковецькому – 62, Довжанському – 357, Доробратівському – 46, Дубрівському – 75, Ільницькому – 194, Імстичівському – 165, Кам’янському – 500, Кушницькому – 269, Лозянському – 119, Малораковецькому – 194, Осійському бюджету – 238 тис.грн., а також для берегоукріплення річки Лисичанка с. Лисичово виділено 1 мільйон 198 тис. грн. Кошти районному бюджету направлено за рішенням сесії обласної ради.
Про внесення змін до районного бюджету доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Оксана Симчик.
Начальник управління майном спільної власності територіальних громад сіл, міста району Віта Чорноличак інформувала про майнові питання, які винесено на розгляд сесії. Тут ряд рішень не було прийнято або знято з розгляду і направлено на подальше доопрацювання. Дискусійними були і земельні питання, що стосуються Броньківської сільської ради. У результаті більшості голосів рішення були прийняті. Зауважимо, що головуючий і ще 5 депутатів за дане рішення не проголосували.
Наступні питання, порушені на сесії райради, стосувалися затвердження технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Ільницької сільської ради за клопотанням громади села Ільниця, сільської ради та за пропозицією постійної комісії були поставлені в пакеті. П. Добромільський зауважив, що ці питання є проблематичними, адже Ільницька сільрада і громадськість неодноразово звертались у районну раду щодо зняття цих питань з розгляду сесії. Ільничани брали також участь у засіданнях постійних комісій, на яких висловлювали занепокоєння щодо цих земельних ділянок. В результаті більшість депутатів проголосувала проти прийняття цих рішень. Така ж доля спіткала й прийняття технічної документації по Доробратівській сільраді. Більшістю голосів вони відхилені. Винятком стало тільки рішення по затвердженню технічної документації земельної ділянки на території Кам’янської сільської ради. Тут депутати одноголосно проголосували «за».
У обговоренні багатьох важливих питань активну участь взяли депутати райради Юрій Фельцан, Валерій Василець, Василь Ледней, Василь Павлище, Євген Свириденко, Андрій Прокоп, Іван Попович, Іван Ньорба, Віталій Воробок та інші.

Василь ШКІРЯ.

Ваш отзыв

Ваш коментар