Версія для друку Версія для друку

ПРАЦЮЄМО ЕФЕКТИВНО І ОПЕРАТИВНО

Рівно рік тому Центр надання адміністративних послуг перейшов до нового приміщення, в чому цій сучасній європейського типу владній структурі належним чином посприяли райдержадміністрація і районна рада. А шостого вересня 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про адміністративні послуги». Це своєрідні кільця, компоненти, складові одного порядку, що включає в себе розвиток «нового публічного менеджменту». Це по суті є перша ластівка того порядку, за якого влада виконує саме ті функції, які їй і належать – обслуговувати суспільство загалом та кожного громадянина зокрема.
В нашому ЦНАПі п’ять адміністраторів надають в цілому 65 видів адмінпослуг. Завершується підготовка до надання адмінпослуг із реєстрації речових прав на нерухоме майно.
Ідеологічно мотивованим підґрунтям створення такої структури безперечно стала реальна боротьба з корупцією: громадянин повинен якомога більше послуг отримати в одному місці, виключивши при цьому безпосередній контакт людини і чиновника і звести практично до мінімуму корупційну складову у функціонуванні вадних структур. На даний час ми комунікуємо жителів району із такими суб’єктами надання адміністративних послуг:
-Іршавський районний відділ головного управління Державної міграційної служби в Закарпатській області;
-Управління Держгеокадастру в Іршавському районі;
-Районне управління юстиції в частині своєї діяльності по реєстрації юридичних та фізичних осіб – підприємців і легалізації об’єднань громадян;
-Відділ містобудування та архітектури райдержадміністрації;
-Служба у справах дітей РДА;
-Іршавське районне управління головного управління Держсанепідемслужби України в Закарпатській області;
-Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації;
-Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства;
-ДП «Довжанське ЛМГ» – у сфері заготівлі дикоростучих рослин.
На кожну послугу заводиться інформаційна картка, у якій вказаний вичерпний перелік документів, необхідних для подачі від громадянина. Так само фіксується крайній термін надання послуги і вказується зручний спосіб повідомлення йому при готовності послуги, яка надається через адміністрацію райЦНАПу.
За останній період часу вже маємо чітко означені пріоритетні напрацювання. Найбільше відлагоджена є наша співпраця із відділом містобудування і архітектури райдержадміністрації, яким керує Володимир Штумф та з управлінням Держгеокадастру в Іршавському районі під орудою Володимира Цогли. Відповідно до угоди про співпрацю між РДА і головним управлінням Держгеокадастру в Закарпатській області державні кадастрові реєстратори надають свої послуги безпосередньо в ЦНАП. Таку саму угоду підписано й з обласним управлінням юстиції.
За січень – серпень ц.р. у Центр надання адміністративних послуг звернулося, висловлюючись офіційною термінологією, близько п’яти тисяч суб’єктів звернень. Зрозуміло, що в жодному із цих випадків не було порушено визначені законодавством строки. Адміністратори ЦНАПу є універсальні і володіють всіма напрямками в роботі і можуть надати будь-які адмінпослуги. Ми домагаємося високої ефективності в роботі. Такий рівень, навіть при значній самовіддачі більшості членів нашого невеликого колективу, цілком ймовірно не став би для нас стабільним показником, якби не такий мобілізуючий і водночас стабілізуючий фактор, як постійний всеохоплюючий контроль проходження документа від Центра надання адмінпослуг −до суб’єкта надання таких послуг і від суб’єкта – в ЦНАП, а вже відтак – до громадянина.
Рік роботи Центру надання адміністративних послуг показав, наскільки ефективною та відкритою може бути робота органу влади, в тому числі у взаємозв’язку із іншими державними органами управління. Так само є потенційні резерви для підвищення дієвості всіх ланок, задіяних у складному і протяжному ланцюгу надання адмінпослуг нашим громадянам.
Наталія КУЗЬМА,
керівник Центру надання адміністративних послуг в Іршавському районі.

Ваш отзыв

Ваш коментар