- Нове життя - https://nz-ir.com -

Родом із дитинства

Навіть не знаю, про що писати … Здається, ніби усі теми вичерпані. Ніби все вже вивчили, і немає нічого цікавого…
І знову тема про дитинство! Банальність? А чи не все рівно? Пишу те, про що думаю, думаю, про те, що пишу.
Коли ми дорослішаємо? Точно сказати не можна. Я впевнена, що цього ніколи не відбувається! Залежить, як розглядати це поняття – “дорослішати”. Всі розуміють це по-різному: дорослішання – як початок самостійного життя, або просто період переходу до більш зрілого віку … Чи, може, різкий удар головою об реальність? Може, і те, і інше! Але швидше – третє.
Що ж люди мають на увазі, коли говорять, що людина подорослішала: зовнішність, вік, моральні якості? Усі вважають по-різному. Коли говорять, що людина виросла, мають на увазі, що дитинство позаду! І вона вже не дитина. Адже якщо задуматися, то ми з дитинства нікуди і не йшли! Хіба що формально … Припиняються каруселі, іграшки (ну для кого як …)! А ось в душі … Воно ж нікуди не зникає! А якби воно пішло з душі, наше дитинство, то, напевно, ми стали б бездушними роботами!
Саме в дитячому віці ми, ще зовсім не бачачи реальність цього світу, огороджені від зла і всього іншого, живемо в казках, вигаданих лише для нас, вчимося доброти, милосердя, любові! Адже не дарма кажуть, що дитяча любов – найдужча, і вона перемагає все! Це тому, що дитина насправді не здатна злитися, мститися, а головне – вона не вимагає любові у відповідь! Нічого натомість! Вона про це й не замислюється … І ось в цьому віці, який є повним чудес і душевності, людина набуває собі арсенал боротьби зі злом: розуміння, чесність, доброта, ніжність (якщо, звичайно, вона це все бачить на прикладі батьків), а якщо навіть і ні – то все одно прагне до цих якостей!
Виходячи поступово з цього віку, людина починає розуміти, що жила безтурботно, казково! Шкодує і згадує про все це … Хоче повернути ці часи!
Але вона помиляється, дитинство залишається в глибині … У самому затишному містечку нашої безцінної душі. І веде нас по життю!
Стикаючись «чоло в чоло» з нещадною реальністю, ми часто біжимо від неї і шукаємо чогось віртуального, казкового, мрійливого …
Саме в дитинстві у казок завжди був щасливий фінал. Нас запевняли, що все завжди буде добре! І ось це програмування і залишило відбиток у житті.
Ми завжди сподіваємося, що все обернеться в добру сторону … Надія – це частина Бога, який стукає у двері нашого серця … А звідки вона родом, ця надія? Звичайно, з дитинства…

Лілія Білунка,
студентка відділення журналістики УжНУ