Версія для друку Версія для друку

Василь Кузан представляв Закарпаття на фестивалі «СЛОВІЯ»

Один із районних центрів у Тернопільській області носить таку назву, що при її вимові багатьом хочеться перехреститися. Але містечко, окрім назви, нічим таким не відрізняється, ніякої чортівні там нема і вночі можна спати спокійно, не боячись нечистої сили та її проявів. Злих сил і потойбічних істот там взагалі нема, а якщо і є, то їх там не більше, ніж у інших містах і селах України. А, може, ті сили, на відміну від мукачівських, живуть без зброї і ніякої загрози мирному життю громадян не несуть. Як би там не було, але поїхати туди варто, бо атмосфера у містечку якась особлива, унікальна, відмінна від атмосфери інших наших містечок, кожне з яких хоче бути пупом землі, маленьким Парижем, українською Венецією чи містом, де стовідсотково народився граф Дракула чи, принаймні, один із синів лейтенанта Шмідта.
Фестиваль у Чорткові має за мету популяризувати українське слово, творців якого у самому райцентрі та районі народилося та живе чимало. Саме тут Володимир Погорецький видає відомий далеко за межами області літературний журнал «Золота пектораль», у якому мають честь друкуватися знані письменники України. Щороку на фестиваль приїжджають цікаві автори, які, крім усього, ще й залишають відгуки про місто у своїх художніх творах. Таким чином, місто популяризується, його історія вивчається і осмислюється, жителі мають нагоду поспілкуватися з творцями літератури безпосередньо, письменники отримують нову аудиторію. Відповідно – кількість туристів зростає, місто отримує додаткові кошти в бюджет. А цього року ще і вийшов тематичний номер журналу «Золота пектораль» – «Чортків і околиці».
До організації свята долучається місцева влада, підприємці, Спілка ветеранів Афганістану, військкомат, журналісти… Цьогоріч приїхало на фестиваль багато молоді з Франківська, Чернівців, Тернополя… А такі імена як Євген Баран, Ярослав Ткачівський, Василь Бабій, Василь Кузан додали святу значимості та масштабу.
Багато чому можна було б повчитися у славному місті Чорткові. Особливо важливим для Іршави є популяризація історії та культури, народних традицій, літературних надбань, які можуть на рівних конкурувати з іншими регіонами країни. Вірніше – з кращими, бо Іршавщина унікальна і неповторна саме завдяки своїй співучості, колоритності та багатій історичній спадщині. А найголовніше – багата талановитими людьми.
Олександра Кузан,
студентка відділення журналістики УжНУ

Ваш отзыв

Ваш коментар