- Нове життя - https://nz-ir.com -

Нетрадиційна медицина чи загальноприйнята?

Кому довірити своє здоров’я?
Здорова людина – щаслива людина! Нині існує багато випадків, коли люди звертаються до нетрадиційної медицини, не довіряючи навіть кваліфікованим лікарям, проте це залежить від діагнозу і від складності захворювання. В одних випадках – допоможе лише кваліфікований лікар, а в інших – нетрадиційне лікування.
Серед іршавчан панують різні погляди на ефективність традиційної і нетрадиційної медицини.
Віра, 50 р., Іршава, домогосподарка.
У мене є син, якому 25 років, він хворіє на ДЦП. Ми пробували різні методи лікування цього діагнозу. Більше зверталися до лікарів закордоном, лікувалися у Будапешті. Щодо нетрадиційної медицини, то я читала багато рецептів і не виключаю того, що вона може допомогти. За всі роки боротьби з цією хворобою, численних процедур з відчаю зверталась і до знахарів.
Оля, 38 р., Кам’янське, продавець.
Якщо виникають якісь проблеми із здоров’ям, то звертаюсь у приватну клініку з професійним оснащенням та кваліфікованими лікарями. Скептично ставлюся до різних методів нетрадиційної медицини, не вірю так званим «знахарям», які ніби то мають дар зцілення. На мою думку, вони звичайні шахраї, які користуються людською довірою.
Петро, 26 р., Іршава, ветеринар.
Я довіряю лише висококваліфікованим лікарям, не можу довірити своє здоров’я недосвідченій людині.
Марія, 20 р., Вільхівка, студентка.
Не можу довірити своє здоров’я людині, яка немає навіть медичної освіти. Витрачати час на знахарів-цілителів – можна лише нашкодити собі. За цей час хвороба прогресує, можуть виникнути ускладнення, і вже замовляннями не вилікуєш.
Тоді вже потрібне довготривале лікування: більше процедур, лікарів, а отже, і грошей.
Яна, 18років, Ільниця, продавець.
З дитинства маю проблеми із зором. В першу чергу схиляюсь до методів лікування традиційною медициною. Адже я не можу так ризикувати власним здоров’ям, витрачаючи час на нашіптування. Можливо, вони комусь і допомагають.
Антоніна, 30 р., Іршава, гімнастка.
Моя професія досить небезпечна. Щодня може щось трапитися: травми, переломи. Я більше довіряю досвідченим лікарям старшого віку. Часто звертаюся до районних медичних закладів, тому що у нас є багато хороших спеціалістів. До знахарів не звертаюся, бо із здоров’ям жартувати небезпечно.
Михайло, 58 р., Іршава.
Бог милував, не ходжу ні до лікарів, ні до знахарів. Не дуже довіряю нашим лікарям. Щодо нетрадиційної медицини, то я багато чув про різних цілителів, але не звертаюся до них, бо не хочу ризикувати. При необхідності звертаюся до медичних закладів за кордоном, тому що там лікування проводять за страхуванням і не просять додаткових оплат. Якби ж і в нас так було, але ,мабуть, не дочекаємося.
Мирослава, 27 р., Кам’янське, продавець.
У наш час існує дуже багато шарлатанів, які просто намагаються заробити гроші, використовуючи людську довіру. Я довіряю тільки лікарям, тому що маю родичів з медичною освітою.
Галина, 60 р., Іршава, пенсіонерка.
Дуже добре ставлюся до народної медицини. Маю знайому, яка збирає різні лікарські трави і лікує людей. Вона багатьом допомогла, декому навіть врятувала життя. До лікарів рідко ходжу – дорого!
Василь, 40 р., Іршава, таксист.
Однаково довіряю і тим, і іншим. Загальний стан нашої медицини – це корупція та халатність медиків. Якби ті гроші, які потрапляють у кишені лікарів, йшли на оснащення медичних закладів, то у нас було б, як у Нью – Йорку.
Не ліки є дорогими, а фармацевтичні компанії, які заробляють на людях величезні гроші, піднімаючи ціни.
При незначних захворюваннях лікуюся різними травами, рекордсменом є подорожник.
Станіслав, 53 р., Білки, механік.
Якщо виникають проблеми із здоров’ям, довіряю лише власній жінці. Веду здоровий спосіб життя, тому рідко хворію.
Діана, 38 р., Ільниця, домогосподарка.
Звертаюся у приватну клініку, бо там є професійне оснащення та кваліфіковані лікарі. Хоча це і дорого, але воно того варте.
Надія, 30 р., Сільце, молода мама.
Маю маленьку дитину, яка часто хворіє. Так як ліки зараз дорогі, використовую народні методи лікування. Думаю, що це не так шкідливо для молодого організму. А ось до знахарів боюся звертатися, щоб не нашкодити дитині.
Оксана, 27 р., Іршава, перукар.
Далеко не всі захворювання можна вилікувати нетрадиційними методами. Тим більше, якщо хвороба загрожує життю людини, потрібно негайно звернутися у лікарню до спеціалістів. Такі захворювання як перелом, інфаркт, апендицит не лікуються народними методами. Не варто займатися самолікуванням, не знаючи точного діагнозу, спочатку потрібно проконсультуватися з лікарем.
Максим, 40 р., Осій., будівельник.
Нетрадиційні методи лікування зараз є дуже популярними. До бабок-знахарок звертаються мало не з усього світу. І кажуть, що деякі справді допомагають. Я нейтрально ставлюся як до традиційних, так і до нетрадиційних методів. Головне – вести здоровий спосіб життя, тоді ніякі методи вам не знадобляться.
Василь, 33 р., Довге, масажист.
Все залежить від самої людини. Треба мати віру, щоб вилікуватися, тоді і звичайний бур’ян допоможе. Однак треба уважніше ставитися до власного здоров’я. Саме лікар визначає індивідуальний підхід до хворого. Можу навести один приклад із власного досвіду.
Одна жінка прийшла до мене на масаж без направлення лікаря. Я знав її діагноз, і масаж їй був протипоказаний. Тож я відмовив, і відправив її на консультацію до невропатолога. Проте вона не звернула увагу на мої застереження і пішла до знахарки – цілительки. Не знаю чим вона її там намагалася лікувати, але це, в результаті, призвело до того, що їй терміново потрібно було робити операцію.
Тому перш ніж самому приймати рішення, потрібно добре подумати, куди в першу чергу потрібно звертатися: до лікаря чи до знахаря.

Лілія Білунка,
Тетяна Кормош,
студентки відділення
журналістики УжНУ.